MTI 2019.02.12 19:08 Frissítve: 2019.02.12 19:21

Téli EYOF: magyar bronzérem rövid pályás gyorskorcsolyában

Bontovics Balázs bronzérmet nyert a rövid pályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyszámában a Szarajevóban zajló téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) keddi versenynapján. Ez a magyar küldöttség második dobogós helyezése.

Hétfőn a szintén rövid pályás gyorskorcsolyázó Talabos Attila győzött 1500 méteren, személyében 14 év után állt újra magyar sportoló a dobogó felső fokán téli EYOF-on. Bontovics 1500-on negyedik lett.

A téli EYOF-okon a keddi volt Magyarország 17. érme, közte a negyedik bronz. A szarajevói versenyeket hétfőtől péntekig bonyolítják le. Magyarországot öt alpesi síző, négy-négy curlinges és rövid pályás gyorskorcsolyázó, három sífutó és egy műkorcsolyázó képviseli.

2019.02.21 23:28:21

Téli sportok N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Nykänen, a nyughatatlan zseni a kilencvenes évektől elhatalmasodott állapot következményének lett az áldozata alighanem. Annak a viszonyrendszernek, amelyben a siker parancsa az egyetlen mérce, s amelyre nem készítette fel senki. Őt, aki utánozhatatlan volt a sáncon, ám semmi máshoz nem értett igazán.

2019.02.21 23:31:53

Téli sportok SZÖLLŐSI GYÖRGY

NS-VÉLEMÉNY. Láthattuk a szemüveges kislányt végül nagy bajnokként megdicsőülni.