MTI 2019.02.12 19:08 Frissítve: 2019.02.12 19:21

Téli EYOF: magyar bronzérem rövid pályás gyorskorcsolyában

Bontovics Balázs bronzérmet nyert a rövid pályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyszámában a Szarajevóban zajló téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) keddi versenynapján. Ez a magyar küldöttség második dobogós helyezése.

Hétfőn a szintén rövid pályás gyorskorcsolyázó Talabos Attila győzött 1500 méteren, személyében 14 év után állt újra magyar sportoló a dobogó felső fokán téli EYOF-on. Bontovics 1500-on negyedik lett.

A téli EYOF-okon a keddi volt Magyarország 17. érme, közte a negyedik bronz. A szarajevói versenyeket hétfőtől péntekig bonyolítják le. Magyarországot öt alpesi síző, négy-négy curlinges és rövid pályás gyorskorcsolyázó, három sífutó és egy műkorcsolyázó képviseli.

2019.12.12 13:06:30

Téli sportok BÁLINT MÁTYÁS

A hegylakók támadásának egy haláleset és egy derékba tört pályafutás lett az eredménye.

2019.12.06 22:58:50

Téli sportok KOVÁCS ERIKA

Olimpiai bajnokunk bízik abban, hogy meggondolatlanságából nem származik baja kínai edzőjének és a szövetségnek.