Síugró-vk: teljes norvég diadal vasárnap Oslóban

2018.03.11. 16:29
A norvég fővárosban, Oslóban tartanak északisí-vk hétvégét. A síugrók versenyét a norvég Daniel-André Tande nyerte meg, míg a női sífutók 30 km-es, szabad stílusú futamán honfitársnője, Marit Björgen diadalmaskodott.

Az első sorozat után az olimpiai bajnok lengyel Kamil Stoch hatalmas, 138 méteres ugrással, öt ponttal vezetett az osztrák Stefan Kraft, illetve Michael Hayböck előtt. Tande ekkor még a nyolcadik helyen állt, ám a második körben 132 métert ugrott, ezt megközelíteni sem tudták az ellenfelek. Hayböck két és fél, Kraft nagyjából másfél ponttal maradt el mögötte, Stock pedig elrontotta az ugrását és csak 119 méterig jutva a hatodik helyre csúszott vissza. A női síugrók versenyén az olimpiai bajnok Karen Lundby győzött.

SÍUGRÓ-VK, OSLO (NORVÉGIA):
HS 134
1. Daniel-André Tande (norvég) 258.1 (128.0; 132.0)
2. Stefan Kraft (osztrák) 256.7 (129.5; 124.5)
3. Michael Hayböck (osztrák) 255.6 (133.0; 130.5)
Az összetett vk állása:
1. Kamil Stoch (lengyel) 1003
2. Richard Freitag (német) 868
3. Daniel Andre Tande (norvég) 823

A női sífutók 30 kilométeres távján – csakúgy, mint a pjongcsangi olimpián – a norvég Marit Björgen győzött, annak ellenére, hogy ezúttal szabad stílusban futottak a versenyzők. Az ezüstérmet az amerikai Jessica Diggins, a bronzot egy másik hazai versenyző Ragnhild Haga szerezte meg.