Síugró-vk: lengyel siker, Prevc megint betlizett

2017.02.16. 14:06
A dél-koreai Pjongcsangban, a jövő évi téli olimpia helyszínén folytatódott a síugrók világkupa-sorozata. A csütörtöki versenyt a lengyel Maciej Kot nyerte meg az osztrák Stefan Kraft és a német Andreas Wellinger előtt.

Ezt a viadalt a nagy szél miatt végül a normálsáncon rendezték meg, így természetesen az ugrások hossza jóval kisebb volt. Az első kísérleteket követően még az összetett vk-címvédő szlovén Peter Prevc állt az élen, a norvég Daniel-André Tande és Kraft előtt, Kot ekkor csak a negyedik helyen állt.

A második sorozatban viszont Wellinger ugrotta a leghosszabbat (112 méter), így ő is feliratkozott a dobogóesélyesek közé. Kot másfél méterrel maradt el tőle, de ez elég volt az első helyhez, mert a szerdai győztes Kraft hiába repült 107 méterig, ez is csak a második helyet jelentette, míg Tande és Prevc (102) gyengélkedett, így végül mindketten lecsúsztak a dobogóról. A vk-ban vezető lengyel Kamil Stoch is kénytelen volt megelégedni a hatodik pozícióval.