Síugró-vk: Domen Prevc idén túltesz a bátyján

2016.12.04. 17:55
A németországi Klingenthalban folytatódott a síugrók világkupa-sorozata. A vasárnapi versenyt a szlovén Domen Prevc nyerte meg a norvég Daniel Andre Tande és az osztrák Stefan Kraft előtt.
Pedig az első sorozatot követően még két lengyel, Maciej Kot és Kamil Stoch állt az élen, Kraft a harmadik volt Prevc és Tande előtt, a különbség az első és az ötödik helyezett között hat pont sem volt. A második sorozat, és egyben a nap leghosszabb ugrását azonban Tande érte el 143 méterrel, s bár Prevc, végül két tizeddel túlszárnyalta, a többieknek ez nem sikerült: Stoch csak 137 és fél, Kot pedig 135 méterig ugrott, így visszacsúsztak a negyedik és az ötödik helyre. Az idei első futamot megnyerő Domen Prevc így összetettben is visszavette a vezetést a világkupában, a most csak tizenegyedik német Severin Freund és Tande előtt. Címvédő bátyja, Peter Prevc ezúttal is gyengélkedett, s csak a 22. helyen zárt.
Síugró-vk, Klingenthal (Németország)
HS 140

HS 140
1. Domen Prevc (szlovén) 286.9 pont (140.0; 141.0)
2. Daniel Andre Tande (norvég) 286.7 (136.5; 143.0)
3. Stefan Kraft (osztrák) 284.8 (138.0; 140.0)
A VILÁGKUPA ÁLLÁSA:
1. Domen Prevc (szlovén) 220 pont
2. Severin Freund (német) 204
3. Daniel Andre Tande (norvég) 178

Eközben Lillehammerben sífutó és északiösszetett vk-versenyt rendeztek. Előbbieknél egy háromnapos összetett verseny ért a végéhez, ahol a férfiaknál a norvég Martin Johnsrud Sundby, míg utóbbiaknál honfitársnője, Heidi Weng diadalmaskodott.

Sífutó-vk, Lillehammer (Norvégia)
FÉRFI 15 KM ÜLDÖZÉSES (KLASSZIKUS STÍLUS)
3. Krista Parmakoski (finn) 357

Északi összetettben a szombati sikere után a német Eric Frenzel vasárnap is nyerni tudott, ezúttal honfitársa, Björn Kircheisen és a norvég Jörgen Gräbak állhatott még fel a dobogóra.

Északiösszetett-vk, Lillehammer (Norvégia)
1. Eric Frenzel (német) 25:13.6 perc