Síugrás: a német Richard Freitag először nyert vk-versenyt

2011.12.11. 18:21
A csehországi Harrachowban folytatódott a síugrók világkupa-sorozata, ahol a pénteki egyéni versenyt a német Richard Freitag nyerte az osztrák Thomas Morgenstern, illetve honfitársa, Severin Freund előtt.
Az első sorozatot követően is már Freitag vezetett egy 129 méteres ugrással, amely ugyan fél méterrel rövidebb volt az öt követő Morgensternénél, a pontokat tekintve azonban 3.4-del több. A harmadik helyen ekkor még a szlovén Robert Kranjec állt, az összetett világkupát vezető osztrák Andreas Kofler a hetedik, az öt követő honfitársa, a pénteki versenyt megnyerő Gregor Schlierenzauer a tízedik zárt.

A második sorozatban aztán mindketten két-két helyet javítottak, de még őket is felülmúlta a német Freund, aki a hatodik helyről lépett fel a dobogó legalsó fokára. Utolsó előttiként aztán Morgenstern a nap addigi legnagyobb, 136 méteres ugrásával igencsak magasra tette a lécet.

Azonban Freitag nem remegett meg, és még ezt is túlszárnyalva másfél méterrel, végül magabiztosan nyerte a versenyt, amely pályafutása első vk-diadala volt, s az összetett világkupa harmadik helyére jött fel.

SIUGRÓ-VK, HARRACHOW (CSEHORSZÁG
EGYÉNI VERSENY, VASÁRNAP
1. Richard Freitag (német) 292.4 pont (129 m/137,5 m)
2. Thomas Morgenstern (osztrák) 283.9 (129.5/136)
3. Severin Freund (német) 277.8 (126.5/133.5)
A vk állása 5 verseny után (még 22 van hátra): 1. Andreas Kofler (osztrák) 358 pont. 2. Schlierenzauer 302. 3. Richard Freitag (német) 294