Sílövő-vb: kétszeresen is Bö-dobogó a norvégoknak

2015.03.07. 18:33
Szombaton a férfi és női sprintversennyel folytatódott a sílövők világbajnoksága a finnországi Kontiolahtiban. A győzelmet előbbieknél a norvég Johannes Thingnes Bö, utóbbiaknál pedig a francia Marie Doren Habert szerezte meg.

A versenyekre igencsak rányomta a bélyegét az erős szél, emiatt nagyon sok lövőhiba született a versenyen. A férfiaknál a 127 induló között mindössze ketten voltak olyanok, akik mind a tíz lövésüket hibátlanul teljesítették. Az egyikük a norvég Tarjei Bö volt, aki ezzel a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Ugyanis öccse, Johannes Thingnes még úgy is gyorsabb volt nála 25 másodperccel, hogy egy 150 méteres büntetőkört is futnia kellett. Az ezüstérmes a kanadai Nathan Smith lett, ugyancsak egy hibával.

Az összetett világkupa éllovasai közül ugyancsak jó néhányan estek a szél áldozatainak, így például az éllovas francia Martin Fourcade három hibával a 12., üldözői közül az orosz Anton Sipulin a 18., a hetet is rontó német Simon Schempp pedig csak 77. lett, aki így nem indulhat a vasárnapi üldözésese versenyen sem. A magyar Gombos Károly három hibával végül a 102. helyen végzett.

A hölgyeknél is rengeteg volt a hiba: az egyik japán versenyzőnek például mindössze egy lövése talált célba. Az összetett világkupáért harcoló két versenyző is ötször-ötször rontotta fehérorosz Darja Domracseva így 25., a hazai pályán versenyző finn Kaisa Mäkäräinen pedig a 35. lett. A győzelmet a mindössze egyszer hibázó francia Marie Dorin Habert szerezte meg, aki tíz másodperccel volt gyorsabb a mezőny egyetlen hibátlanul lövő versenyzőjénél, a lengyel Weronika Nowakowskánál, mg a harmadik az ukrán Valj Szemerenko lett. A magyar Szőcs Emőke három hibával megúszta, s végül éppen csak lecsúszva a vasárnapi üldözéses versenyről, a 64. helyen zárt.