Az ászok gyengélkedtek, Koch remekelt

2012.02.18. 18:42
Martin Koch meglepte az ászokat Lengyelországban (Fotó: Reuters)
A németországi Oberstdorfban folytatódott a síugrók világkupa-sorozata, ahol szombaton egyéni sírepülőversenyt rendeztek. A sífutók a lengyelországi Szklarska Porebában, az északiösszetett-versenyzők a németországi Klingenthalban, a női alpesi sízők az oroszországi Szocsiban, a férfiak pedig a bulgáriai Banskóban versenyeztek.

Az első sorozatban némi meglepetésre az osztrák Martin Koch ugrotta a legnagyobbat (218 méter), de a kompenzációs pontoknak köszönhetően mindössze 1.7 ponttal előzte meg a japán Ito Daikit (209). A harmadik helyezett osztrák Gregor Schlierenzauer már nyolcpontos hátrányból következett a harmadik helyen, akinek a nyakában viszont ott lihegett a svájci Simon Ammann és a szlovén Peter Prevc is.

Az összetett világkupában vezető norvég Anders Bardalnak viszont nem ment, ő csak a 14. helyen zárta a sorozatot (192.5). A második sorozatban azért jelentősen sikerült javítania (204.5), ezzel két helyet előbbre is lépett.

Amikor Prevc sorra került a második sorozatban, akkor éppen honfitársa, Robert Kranjec állt az élen, aki az addigi leghosszabb ugrást mutatta be 220 méterrel, ám 203 és fél méteres ugrásával nem tudta tőle átvenni a vezetést. A négyszeres olimpiai bajnok Ammann viszont 213 és fél méterrel már Kranjec elé került.

Schlierenzauer nem is tudta túlszárnyalni, sőt 206 méteres ugrásával csak az ötödik lett, amikor már csak két ugró volt hátra. Itónak egy 209 méteres ugrás is elég volt ahhoz, hogy az élre álljon, de a győzelemhez nem, mert Koch 221 és fél méterrel a nap leghosszabb ugrásával ezt a sorozatot is megnyerte.

Ami az összetett világkupa éllovasait illeti, Schlierenzauer végül hetedik, Bardal a tizenkettedik, Andreas Kofler pedig csak a tizenkilencedik lett, így továbbra is a norvég vezet, 45 ponttal Schlieri és 78-cal Kofler előtt.

SÍUGRÓ-VK, OBERSTDORF (NÉMETORSZÁG)
HS 214
1. Martin Koch (osztrák) 443.4 (218.0; 221.5)
2. Ito Daiki (japán) 433.2 (209.0; 209.5)
3. Simon Ammann (svájci) 429.2 (204.5; 213.5)
A VILÁGKUPA ÁLLÁSA
1. Anders Bardal (norvég) 1139
2. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 1095
3. Andreas Kofler (osztrák) 1061

Szocsiban az összetett világkupa címvédője, a német Maria Höfl-Riesch nyerte meg a női lesiklást az osztrák Elisabeth Görgl előtt. A most élen álló amerikai Lindsey Vonn csak harmadik lett, de így is behozhatatlan előnyre tett szert a lesikló-világkupában, amelyet sorozatban ötödször nyert meg.

A magasabb rajtszámmal induló versenyzők – köztük a magyar Miklós Edit –, már nem indulhattak a pályára menet közben leereszkedő köd miatt. A versenyt végül hosszabb várakozás után a szervezők félbeszakították, s az addig elért eredmények alapján hirdettek végeredményt.

3. Elisabeth Görgl (osztrák) 355

Banskóban az eddig inkább a szlalomban jeleskedő osztrák Marcel Hirscher nyerte meg az óriás-műlesiklást az olasz Massimiliano Blardone és honfitársa, a második futamban leggyorsabb Marcel előtt. Az első futamot nyerő amerikai Ted Ligeti a másodikban kiesett.