Alpesi sí: Svindal másodpercre a mezőnytől Val Gardenában

2012.12.14. 13:44
Az olaszországi Val Gardenában folytatódott a férfi alpesi sízők világkupa-sorozata. A pénteki szuperóriás-műlesiklást a norvég Aksel Lund Svindal nyerte meg két olasz, Matteo Marsaglia és Werner Heel előtt.

Az elsőként rajtoló francia Johan Clarey igencsak magasra tette a lécet 1:38.65-ös idejével, és hosszú ideig nem is akadt nála gyorsabb versenyző. Aztán 11-es rajtszámmal jött az előző ilyen típusú viadal győztese, a ráadásul a hazai pálya előnyét is élvező Marsaglia, aki 63 századot azért rápakolt a franciára.

Rögtön utána következett honfitársa, Heel, aki pedig mindössze öt századdal maradt el tőle, sőt az osztrák Matthias Mayer is fel tudott zárkózni mögéjük. Ekkor még úgy tűnt, hogy izgalmas, szoros küzdelem is lehet ebből a végén, ám ekkor került sorra az összetett világkupában vezető Svindal.

A norvég már az első időmérő pontnál is fél másodperccel vezetett, a pálya közepén pedig ezt egyre növelte. Végül úgy vert 1.07 másodpercet a másodikra, hogy két nagyot is hibázott: egyszer a pálya közepén lekerült az ideális ívről, majd közvetlenül a cél előtt beleakadt egy kapuba is. De még ez is bőven belefért a menetébe.

Már ekkor érezhető volt, hogy a norvég fényévekre van a többiektől, s ez be is bizonyosodott. Ettől kezdve csak a dobogó többi fokáért folyt a küzdelem, ám végül ez sem változott – bár előbb a francia Adrien Theaux, majd egy másik norvég, Kjetil Jansrud is versenyben volt, végül mindketten a negyedik helyre értek csak be.

Ezt követően leginkább Sandro Viletta hatalmas bukása borzolta a kedélyeket, aki elakadt egy kapuban, s végül nagyot szaltózva a hátára esett, de szerencsére ő is megúszta könnyebb sérülésekkel, s a saját lábán távozott.

Mostani sikerével a norvég 94 ponttal növelte az előnyét az amerikai Ted Ligety előtt az összetett világkupában.