Alpesi sí: Svindal kihasználta a hazai pálya előnyét

2013.03.03. 12:55
A norvégiai Kvitfjellben a férfiak szuper óriás-műlesikló versenyével folytatódott az alpesisí-világkupa. A győzelmet a norvég Aksel Lund Svindal szerezte meg az osztrák Georg Streitberger és az olasz Werner Heel előtt.

Az elején indulók gyakorlatilag egymást váltották az élen, egészen a hatodikként rajtoló osztrák Max Franzig, aki 1:30.95-ös idejével már hosszabb időt is az élen töltött. Tőle aztán a 11-es rajtszámú Heel vette át a vezetést hat tizedmásodperccel.

Kettővel később érkezett Streitberger, aki öt századdal az olasznál is gyorsabb volt, és az elitcsoport rajtjáig Franz még a dobogóról is leszorult, mert egy másik honfitársa, Joachim Puchner is meg tudta előzni.

A szakági legjobbak közül először a szombati lesiklást megnyerő francia Adrien Theaux rajtolt, de lehet, hogy neki megártott az előző napi ünneplés, mert még Franzot sem tudta megelőzni, csakúgy, mint a tizenhetedikként rajtoló osztrák Matthias Mayer.

Az ugyancsak osztrák Hannes Reichelt viszont Puchnert szorította le a dobogóról, míg az olasz Matteo Marsaglia meg éppen Puchner ideje mögé került. Nagy várakozás előzte meg a világbajnok Ted Ligety futamát, de nagy csalódásra még az első tíz közé sem tudott bekerülni (végül csak 18. lett), míg az olasz Christof Innerhofer meg kiesett.

A legjobbak közül már csak Svindal volt hátra, aki viszont kihasználta a hazai pálya előnyét, s több mint fél másodpercet vert az addigi éllovas Streitbergerre, s vette át ezzel a vezetést. A hátralévők közül már senki nem volt veszélyes a legjobbak idejére, így a sorrend már nem változott, s mostani sikerével a norvég 29 pontra felzárkózott az összetett világkupában az osztrák Marcel Hirscher mögé.