Alpesi sí: Gut nyerte a Beaver Creek-i lesiklást, Miklós 48. lett

2013.11.29. 21:20
Az Egyesült Államokbeli Beaver Creekben a nők lesiklásával folytatódott az alpesi sízők világkupa-idénye. A győzelmet a svájci Lara Gut szerezte meg a liechtensteini Tina Weirather és az olasz Elena Fanchini előtt. A magyar Miklós Edit a 48. helyen végzett.

Az elsőként induló olasz Nadia Fanchinitől előbb a svájci Marianne Abderhalden, majd egy másik Fanchini, Elena vette át az első helyet, s ő már hosszabb időre az élen is maradt.

A magyar Miklós Edit hetedikként rajtolt, s bár az első időmérőnél még csak két századmásodperc volt a hátránya, később sajnos folyamatosan lassult, s végül majdnem négy másodperces hátránnyal csak a mezőny végén tudott a célba érni. Végül a 60 induló között a 48. helyet szerezte meg.

A tizenegyedikként rajtoló svájci Lara Gut viszont remekül ment, s majd egy másodpercet javított az addigi legjobb időn. Ő volt az élen akkor is, amikor a legjobbak csoportja indult – akkor még kevesen gondolták, hogy az első helyezett személye már nem fog változni.

Közülük előbb a liechtensteini Tina Weirather alkotott maradandót, aki ugyan fél másodperccel elmaradt Guttól, de így is jó volt a második helyre, míg az osztrák Anna Fenninger bő egy másodperces hátránnyal éppen csak leszorult a dobogóról.

A menők közül a német Maria Höfl-Riesch a hatodik, az összetett világkupa címvédője, a szlovén Tina Maze viszont csak a 11. helyre volt jó (később pedig további ötöt csúszott vissza). A később rajtolók közül még egy svájci, Fabienne Suter tudott még a legjobbak közé beérni, aki 1.04-es hátránnyal Fenningertől vette át a negyedik helyet.

A svájci hölgy győzelmével visszavette a vezetést az összetett világkupában, hiszen az idénynyitó söldeni versenyen is ő diadalmaskodott.

Alpesisí-vk, Beaver Creek (Egyesült Államok)