MTI 2012.11.04 10:21 Frissítve: 2015.02.04 03:41

Alpesi sí: elutasították Vonn kérelmét, nem indulhat a férfiak között

A nemzetközi szövetség (FIS) tanácsa elutasította a női világkupában összetett címvédő amerikai Lindsey Vonn kérését, aki szeretett volna elindulni egy férfiaknak kiírt lesikló vk-versenyen.

Az indoklás szerint „az egyik nem képviselői nem indulhatnak a másik versenyein, és a FIS nem tesz kivételt.”

Az olimpiai bajnok Vonn november 24-én, a 2012–2013-as szezon első férfi lesikló viadalán szeretett volna rajthoz állni a kanadai Lake Louise-ban.

A 28 éves amerikai síző pályafutása során 53 világkupa-versenyt nyert meg, ezek közül 26-ot lesiklásban, s az előző idényben nem csupán összetettben, de – többek között – ebben a számban is az élen végzett a vk-pontversenyben.

2019.02.14 11:48:05

Téli sportok ZSOLDOS BARNA

Lindsey Vonn óriási hatással volt imádott sportágára, ám a folytonos sérülések felőrölték.

2019.02.10 22:24:48

Téli sportok MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Marcel az én szememben megszállott, aki olyan sportágban tudott újat mutatni Ausztriának, amelyben már senki sem számított rá. ...Az ő esete olyan, mintha nekünk, magyaroknak szeretnék elmagyarázni: a kardvívás más módszerrel sokkal eredményesebb.

2019.01.21 08:56:26

Téli sportok BÁLINT MÁTYÁS

Nyíregyházáról Norvégiába, kutyaszánon – egy fiatal magyar lány is az északi nemzeti sport versenyzői között.

2019.01.22 09:15:53

Téli sportok KOVÁCS ERIKA

Pályájuk még más-más ívet rajzol, de jövőre már mindketten ott lehetnek a magyar férfiváltóban.