Szocsi 2014: vezettek az osztrákok, de nyolccal söpörtek a finnek

2014.02.13. 11:19
A finnek tíz perc után belelendültek, és nem kegyelmeztek az osztrákoknak (Fotó: Reuters)
A férfi téli olimpiai jégkorongtorna B-csoportjában Ausztria már 36 másodperc elteltével vezetett Finnország ellen, de végül 8–4-es vereséget szenvedett a jóval esélyesebb északiaktól.

Az osztrákok már 24 másodperc után elhibáztak egy ziccert, majd Michael Grabner révén 36 másodperc után a vezetést is megszerezték – igaz, örömük öt percig sem tartott, mert Mikael Granlund egalizált. Thomas Hundertpfund a 10. percben megint az osztrákokat juttatta előnyhöz, erre a találatra Sami Lepistö válaszolt. A kiváló első harmad végén aztán megrogytak az osztrákok, előbb Olli Maatta lőtt irgalmatlanul nagy gólt, majd nyolc másodperccel ezután Jarkko Immonen 4–2-re módosította az eredményt.

Az osztrákok megtörtek, Jussi Jokinen és Petri Kontiola góljaival a második harmad után már 6–2 volt a finn fór. Grabner második találatát közvetlen közelről megszerezve még szépített, góljára azonban Immonen válaszolt. Grabner az 55. percre aztán egy remek góllal eljutott a mesterhármasig, de nem tudták megnyerni a harmadot az osztrákok, mert Granlund másfél perccel a vége előtt beállította a 8–4-es végeredményt. A finnek 52 lövést eresztettek meg a mérkőzésen!

TÉLI OLIMPIA, SZOCSI 2014
FÉRFI JÉGKORONGTORNA, B-CSOPORT
Finnország–Ausztria 8–4
(4–2, 2–0, 2–2)
Gólszerző: M. Granlund (05:15, 58:25), Lepistö (11:23), Maatta (19:25), Immonen (19:33, 51:25), J. Jokinen (21:43), Kontiola (32:10), ill. Grabner (00:36, 41:29, 54:22), Hundertpfund (9:19)