Szocsi 2014: nagy csatában jutottak tovább az orosz hokisok

2014.02.11. 18:24
A szocsi téli olimpia női jégkorongtornájának eddigi legizgalmasabb mérkőzésén a oroszok 2–1-re legyőzték Japánt. Ezzel eldőlt, hogy a svédek mellett a házigazda oroszok jutnak tovább a B-csoportból.

Nem volt gólgazdag meccs. Az első harmadban mindössze egyszer került a kapuba a korong, méghozzá a japánba, Tatjana Burina révén. Két harmad után az oroszok majdnem háromszor annyit lőttek kapura, mint a japánok (35–12), így az eredmény az ázsiaiakra nézve volt hízelgő.

Alig kezdődött meg a harmadik harmad, Toko Ajaka váratlanul egyenlített. Mintha varázsütésre megváltozott volna a játék képe. Az oroszok alig lőttek kapura, ellenben a japánok teljes erőbedobással rohamoztak.

Mégis az oroszok szerezték meg a következő gólt egy korongeladást követően Alekszandra Vafina révén. Bár a japánok a végén még a kapusukat is lehozták, nem sikerült az újbóli egyenlítés.

Ezzel eldőlt, hogy a csütörtöki utolsó forduló eredményeitől függetlenül az oroszok és a svédek jutnak tovább, és játszanak az A-csoport 3. és 4. helyezettjével az elődöntőbe jutásért.

SZOCSI 2014
Női jégkorongtorna. Selejtezőkör, B-csoport

Oroszország–Japán 2–1 (1–0, 0–0, 1–1)
Gól: Tatjana Burina (11:39, 1–0), Toko Ajaka (40:33, 1–1), Alekszandra Vafina (51:36, 2–1)
Az állás: 1. Svédország 6 pont (5–0), 2. Oroszország 6 (6–2), 3. Japán 0 (1–3), 4. Németország 0 (1–8)