Szocsi 2014: Kanada és Norvégia, közte kettő

2014.02.13. 20:17
A norvég jégkorong-válogatott kétgólos (3–1) vereséget szenvedett a címvédő Kanadától a szocsi téli olimpiai csoportkörének első fordulójában.
Crosby tartja magától el védőjét (Fotó: Reuters)

A nem túl meggyőző erőbedobással küzdő Kanada mezőnyfölénye egészen elképesztő volt – bár a kapura lövések garmadával már adós maradt –, ám a szívós norvég védelem sokáig áthatolhatatlannak bizonyult. Olykor merész ellenakciókat is vezetett Norvégia.

A második harmadban aztán nem volt pardon: góllá érett a kanadai mezőnyfölény. A 27. percben Shea Weber zúzott be egyet közel a harmadvonalhoz, majd a 36. percben Jamie Benn érkezett jókor a hosszún, bár utóbbi találatához némi szerencse is kellett. Lars Haugen norvég kapus igyekezett átérni a rövidről, de kezéről a vasra, onnan a kapuba pattant a korong. Norvégia emberelőnyben sem jelentett veszélyt, az idő múlásával egyre könnyebben szereltek a juharlevelesek, akiknek harmadában ritka vendég volt a korong.

Gyors gólváltással indult a záró felvonás: előbb a fórjukra – a második játékrész végéről húzódott át – a szünetben rápihenő norvégok szépítettek, Patrick Thoresen góljához 22 mp kellett, majd bő egy perc kellett a már kiegészülő kanadaiaknak ahhoz, hogy ismét kettő legyen az előnyük. Azzal, hogy látótávolságon kívülre kerültek a kanadaiak, nagyjából meg is elégedtek, még emberelőnyben sem strapálták magukat annyira, hogy még nagyobb legyen a különbség. Haugen 35 védett lövéssel és 92.11 százalékos hatékonysággal zárt.