Szocsi 2014: a svéd hokisok a végén darálták be a németeket

2014.02.11. 13:25
Számszerűen fölényes, mégis nehézkes győzelmet aratott a svéd válogatott a német ellen a szocsi téli olimpia női jégkorongtornáján a csoportmérkőzések 2. fordulójában. A háromkoronások 4–0-ra nyertek, ezzel együtt keményen meg kellett küzdeniük a három pontért.

Az első harmad jelentős svéd fölényben telt el, de csak egyetlen gólt tudtak ütni a skandinávok, akik 12-szer célozták meg a kaput, míg a németek mindössze négyszer kísérleteztek.

A második játékrész már kiegyenlítettebb volt, nemcsak a kapura lövések (8–8) tekintetében, hanem a gólok számában is: egyetlen találat sem született.

A harmadik harmad közepére elfáradtak a németek, és 46 percnyi gólcsend után megszületett a második svéd találat. Újabb négy perc elteltével már 4–0 állt az eredményjelzőn – ez lett a végeredmény.

A svédek már hat ponttal állnak a B-csoportban, és amennyiben délután a japánok nem verik meg rendes játékidőben az oroszokat, akkor a svédek biztosan továbbjutnak az utolsó forduló eredményeitől függetlenül.

TELI OLIMPIA
Női jégkorongtorna. Selejtezőkör, B-csoport
Németország–Svédország 0–4
(0–1, 0–0, 0–3)
Gólütő: Emma Eliasson (1:00, 0–1), Cecilia Östberg (47:42, 0–2), Michelle Löwenhielm (50:31, 0–3), Pernilla Winberg (51:35, 0–4)