Paralimpia: Dani Gyöngyi kettős lábszárcsonttörést szenvedett

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.03.14. 18:29
Címkék
Kettős lábszárcsonttörést szenvedett Dani Gyöngyi a vancouveri téli paralimpián, ezért nem tud részt venni az alpesi síversenyeken.

A Magyar Paralimpiai Bizottság vasárnapi tájékoztatása szerint a sportoló a szobájában a térdére esett, amikor ágyából a kerekesszékébe akart átülni. A röntgenvizsgálatok során megállapították, hogy a bal lábszára mindkét csontja eltört.

Bejek Zoltán csapatorvos, a magyar küldöttség vezetője Vancouverből azt a tájékoztatást adta, hogy a versenyzőnek a helyszínen szereztek speciális kerekesszéket, amely nyújtott állapotban is megtartja a sérült lábat. A csapat irányítói Danira bízzák, hogy korábban visszatér-e Budapestre vagy a többiekkel marad.

A szervezők egyébként a rossz időjárás miatt megváltoztatták az alpesisí-versenyek időpontjait. Az eredetileg a játékok elejére kiírt lesiklást későbbre halasztották, előre hozták a műlesiklást, valamint az óriás-műlesiklást. A módosítás az egyetlen magyar indulót, Koleszár Balázst is érinti, akinek így hétfőn kell elindulnia óriás-műlesiklásban és – ha az időjárás nem szól közbe – március 17-én műlesiklásban. Az eredeti forgatókönyv szerint 18-án lett volna Koleszár első versenye.

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: férfi pólóválogatottunk Spanyolországgal játszik a világbajnokságon

Birkózás
1 perce

Nem várt problémával szembesült a napokban Gasper Okorn

E-újság
5 perce

A hatszoros a hétszeresnél – Bodnár Zalán jegyzete

Olasz labdarúgás
42 perce

Tisza-parti történetek – Malonyai Péter publicisztikája

Labdarúgó NB II
45 perce

BL: örmény túra vár a Ferencvárosra, podgoricai döntetlennel jutott tovább a Noa

Bajnokok Ligája
47 perce

Nemet mondott a Bayernnek a Liverpool; Núneznek ugrott a nápolyi lehetőség – keddi transzferhíradó

Minden más foci
1 órája

BL: íme, a máltai továbbjutást hozó maratoni tizenegyespárbaj

Bajnokok Ligája
1 órája

Ismét fáklyás evezéssel emlékezett Kolonics Györgyre a róla elnevezett alapítvány

Kajak-kenu
1 órája
Ezek is érdekelhetik