Alpesi sí: visszavonul a legsikeresebb finn

2012.09.20. 18:12
Címkék
Bejelentette visszavonulását csütörtökön Kalle Palander, a finnek műlesiklásban 1999-ben világbajnokságot nyerő alpesi sízője. A 35 esztendős sportoló azzal indokolta elhatározását – amelyet elmondása szerint már jóval korábban meghozott –, hogy nem érez elegendő motivációt magában a világversenyeken való induláshoz.

Palander sérülés miatt több évet kényszerült kihagyni, tavaly októberben visszatért, ám a söldeni világkupafutamon újra súlyosan megsérült, s a szakértők már akkor valószínűsítették, hogy ez pályafutása végét jelenti.

A sportág legsikeresebb finn férfi versenyzője karrierje során 14 vk-futamot nyert meg, műlesiklásban a vk-sorozat szakági győztese volt a 2002–2003-as szezonban.

Legfrissebb hírek

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
26 perce

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
30 perce

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
32 perce

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
48 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
59 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
2 órája
Ezek is érdekelhetik