Alpesi sí: holtverseny a kvitfjelli lesikláson

2014.02.28. 13:35
A norvégiai Kvitfjellben folytatódott a férfi alpesi sízők világkupa-sorozata. A győzelmet a norvég Kjetil Jansrud és az osztrák Georg Streitberger szerezte meg holtversenyben, miután századra azonos időt értek el, míg a harmadik az amerikai Travis Ganong lett.

A pénteki futam a február 1-jén a svájci St. Moritzban elmaradt lesiklóverseny pótlása volt. Ám ezúttal is voltak problémák az időjárással, a heves esőzés miatt késve tudták elkezdeni a versenyt, ráadásul csak egy lerövidített pályán.

Az első induló mindjárt Streitberger volt, bár azt akkor még kevesen gondolták volna, hogy 1:05.72-es idejénél senki sem tud gyorsabb lenni. Pedig az első csoportban indulók közül csak Ganong tudta őt megközelíteni 12 századmásodpercre, majd az itt utolsóként, tizenötödikként, hazai pályán rajtoló Jansrud, aki Szocsiban megnyerte a szuper óriás-műlesiklást, századmásodpercre azonos időt síelt vele.

A szakági világkupa legjobbjainak csoportjából a kanadai Eric Guay 23 százados hátránnyal a negyedik, míg a szakági vk-éllovas és az összetett elsőségért az osztrák Marcell Hirscherrel csatázó, ugyancsak hazai pályán szereplő Aksel Lund Svindal 37-tel az ötödik helyen zárt. Az ezért kapott 45 pont viszont azt jelentette, hogy szombatig még biztosan az osztrák marad az élen.

Az elit versenyzők közül még az olasz Dominik Paris tudott beférni az első tízbe, de ő is csak holtversenyben, mert a francia Guillermo Fayed csupán egy századdal elmaradva Svindaltól lett hatodik, míg Parissal holtversenyben a 24-es rajtszámmal induló svájci Didier Defago ért célba.