Emil Hegle Svendsen pazar hajrá után két aranyéremmel zárta a vb-t

2008.02.17. 17:59
Második aranyérmét nyerte a norvég Emil Hegle Svendsen a 42. sílövő-világbajnokságon, a svédországi Östensundban, miután lehajrázta az ötszörös olimpiai és tízszeres világbajnok honfitársát, Ole Einar Björndalent a 15 km-es, tömegrajtos futamon. Svendsen február 14-én megnyerte a 20 kilométeres, egyéni indításos viadalt is, akkor szintén Björndalen lett a második. A női váltók versenyében a német kvartett magabiztosan szerezte meg az aranyat.
Svendsen (balra) ezúttal háttérbe szorította még a nagy Björndalent is (jobbra)

4. K. Wilhelm német 531
Emile Hegle Svendsen világbajnoksága volt a 42. sílövő-vb: a 22 éves norvég a zárónapon bizonyította, hogy nem véletlenül kicsúszott eredmény volt a csütörtöki győzelme 20 km-en.

Svendsen a tömegrajtos futamban ismét remekelt, és a célegyenesben lehajrázta a Világkupa éllovasát, a tízszeres világ- és ötszörös olimpiai bajnok Ole Einar Björndalent.

Mind Svendsen, mind Björndalen egy-egy lőhibát vétett, így aztán nyugodtan ki lehet mondani, hogy Svendsen futásban tudta legyőzni a mezőny egyik legjobb sífutóját.

A bronzérem a múlt vasárnapi sprintverseny győzteséé, az orosz Makszim Csudové lett, aki három lőhibája ellenére is csak 25 másodperccel maradt le a győztestől.

Az első hat helyen csak norvég és orosz versenyzők végeztek, ami hűen tükrözi az idei világbajnokság – és egyben az egész Világkupa-sorozat – erőviszonyait.

A hölgyeknél a váltó maradt a végére, és ebben a németek – ahogyan ebben az idényben mindannyiszor – verhetetlennek bizonyultak.

A Martina Glagow, Andrea Henkel, Magdalena Neuner, Kati Wilhelm összeállítású csapat utolsó két tagja ugyan sokat bizonytalankodott a lőállásban – az Östersundban összesen három aranyérmet szerző Neuner büntetőkört is futott –, a sífutásban azonban mindig növelni tudták előnyüket a németek az üldözők előtt.

A második helyet az ezen a vb-n nagyon szépen szereplő ukránok szerezték meg, míg Sandrine Bailly nagyszerű hajrával hozta fel bronzérmes pozícióba a francia csapatot.

Az oroszok ezúttal lemaradtak az éremről, Bailly éppen a 15 km-es, egyéni indításás futam győztesét, Jekatyerina Jurjevát hajrázta le.

A világbajnokságon a nőknél egy kivételével mind aranyérem a németeké lett, a férfiaknál a norvégok és az oroszok 3:2 arányban osztoztak meg a győzelmeken.

SÍLÖVÉSZET, 42. VILÁGBAJNOKSÁG, ÖSTERSUND (SVÉDORSZÁG)