Sebestyén Júlia bizakodva várja az Eb-t

2007.01.22. 17:01
A kedden kezdődő varsói műkorcsolya Európa-bajnokság végén biztosan új győzteseket avatnak mind a négy számban, hiszen a 2006-os lyoni győztesek egyike sem nevezett a varsói kontinensbajnokságra.
Sebestyén a 39 fős női mezőnyben az egyedüli versenyző lesz, aki Eb-aranyérmesnek mondhatja magát

Az Európa-bajnokság programja (január 23-28.)

• Kedd: jégtánc kötelező, 14, páros rövid program, 19
  • Szerda: férfiak rövid program, 12.15, páros kűr, 19
  • Csütörtök: jégtánc original, 13.30, férfiak kűr, 18.30
  • Péntek: nők rövid program 12.15, jégtánc kűr 18.30
  • Szombat: nők kűr 12.30
  • Vasárnap: gála 14
Sebestyén Júlia bizakodva utazik az Eb-re. Noha a tavalyi év első fele nem sikerült túl jól számára, ősszel már sokkal magabiztosabban versenyzett.

Megnyerte a nankingi Grand Prix-versenyt, a moszkvain ezüstérmes lett, és bejutott a GP-döntőbe, ahol a hatodik helyen végzett. Sebestyén a 39 fős női mezőnyben az egyedüli versenyző lesz, aki Eb-aranyérmesnek mondhatja magát.

Pavuk Viktória a január elején megrendezett országos bajnokságon nem futott jól, de mint elmondta, az azóta eltelt időben rengeteget dolgozott, ennek pedig meg kell mutatkoznia a kontinensviadalon is.

A Hoffmann Nóra, Elek Attila jégtánckettős célja a legjobb tíz, míg a Nagy Zsuzsanna, Elek György duóé a legjobb húsz közé kerülés.

Az idén nem indul magyar versenyző a férfiak mezőnyében.

A férfiaknál az orosz Jevgenyij Pljuscsenko, a nőknél honfitársa, Irina Szluckaja győzött Lyonban, a tavalyi Eb-n.

A jégtáncosoknál és párosban szintén orosz aranyérem született: előbbiben a Tatjana Navka, Roman Kosztomarov, míg utóbbiaknál a Tatjana Totmjanyina, Makszim Marinyin páros végzett az élen.

A címvédők azért hiányoznak, mert az olimpia utáni évben a sikereket pénzre váltják a legjobbak és elmennek profinak.

TOVÁBBI RÉSZLETEKRŐL A MŰKORCSOLYA EURÓPA-BAJNOKSÁGGAL KAPCSOLATBAN A KEDDI NEMZETI SPORTBAN OLVASHATNAK!