Az esélyesség nyomasztó terhe: Tottenham - Werder

2367391 23673912367391 2367391
2010.11.24. 12:11
Igen, most valóban mi vagyunk a favoritok. A fogadóirodák átlagosan másfélszeres pénzt adnak hazai sikerre, míg a döntetlen kb. négyes, a Werder-győzelem...

Igen, most valóban mi vagyunk a favoritok. A fogadóirodák átlagosan másfélszeres pénzt adnak hazai sikerre, míg a döntetlen kb. négyes, a Werder-győzelem több mint hetes szorzóval kecsegtet. Érthető is az ilyesfajta spekulálás, mivel a Werder valami iszonyatosan szenved a Bundesligában - az utóbbi öt meccsükből egy döntetlent és négy vereséget tudnak felmutatni, és ebbe beletartozik egy stuttgarti 0-6 és egy gelsenkircheni 0-4 is (ráadásul a levezető Raúl mesterhármasával). A BL-ben legutóbb hazai pályán verte őket a Twente. Ezzel kontrasztban mi egy Balckburn elleni négyessel és egy történelmi Arse-veréssel hangoltunk a meccsre - a BL-ben legutóbb pedig az Intert fenyítettük. A milánóiaknak bevert hármas előtt a Twente és a Young Boys is négy gombóccal a kosárban távozott.Igen, most valóban mi vagyunk a favoritok. A fogadóirodák átlagosan másfélszeres pénzt adnak hazai sikerre, míg a döntetlen kb. négyes, a Werder-győzelem több mint hetes szorzóval kecsegtet. Érthető is az ilyesfajta spekulálás, mivel a Werder valami iszonyatosan szenved a Bundesligában - az utóbbi öt meccsükből egy döntetlent és négy vereséget tudnak felmutatni, és ebbe beletartozik egy stuttgarti 0-6 és egy gelsenkircheni 0-4 is (ráadásul a levezető Raúl mesterhármasával). A BL-ben legutóbb hazai pályán verte őket a Twente. Ezzel kontrasztban mi egy Balckburn elleni négyessel és egy történelmi Arse-veréssel hangoltunk a meccsre - a BL-ben legutóbb pedig az Intert fenyítettük. A milánóiaknak bevert hármas előtt a Twente és a Young Boys is négy gombóccal a kosárban távozott.

Szóval elvileg minden adott egy magabiztosan lejátszott győztes 90 perchez... csak hát idén már volt egy pár szituáció ami előtt pontosan ezt mondhattuk el - gondoljunk csak az augusztus végi eseményekre. Pár nappal azután, hogy feljutottunk a BL-főtáblára jött a Wigan (akiket tavaly 12-1-es összesítéssel intéztünk el) és megérdemelten levertek bennünket a Lane-en.

Az pedig gondolom egyértelmű, hogy egy rossz formában lévő, sérülésektől súlytott Werder Bremen is képvisel akkora erőt mint a Wigan Athletic és ezzel nem Roberto Martinez csapatát akarom leszólni. Apropó Wigan - a két meccs amit a White Hart Lane-i diadal előtt játszottak egy Blackpool elleni 0-4, és egy Chelsea-től elszenvedett 0-6... baljós előjelnek nem utolsó... Még apróbbpó hiányzók: Werdernél talán a kapitány Frings eltiltása a legfájóbb, rajta kívül Arnautovic, Wesley és Sylvestre sem utazik Londonba. Mondjuk utóbbi inkább nekünk rossz. A Brémában öngólt vétő Pasanen sem 100%-osan fitt. Viszont így is van elég minőségi játékos az ellenfél soraiban. Mertesacker, Marin, Hugo Almeida, Kroos - vagy éppen a kultúrtörténetileg sem elhanyagolható Andersen-Schoppenhauer-Wagner trió. Elvárható, hogy minden mindegy alapon mennek majd előre - hiszen, veszteni való abszolút semmi, csak a győzelem jelentene számukra egy ici-pici esélyt a továbblépésre.

Nálunk két potenciálisan nagyon fontos hiányzó lehet (a hátvédeken és Hudd-on kívül): van der Vaart bokája kicsit belesajdult az Arsenal miskárolásába, míg Bale válla még mindig hasogat a harmadik gólunk előtti Koscielny-szabálytalanságot követő zuhanás óta. Mondanunk sem kell, mennyire más a leányzó fekvése a két említett liliomfehér dalia nélkül!

Van der Vaart-ot talán ki tudjuk váltani azzal, ha Defoe és Crouch együtt kezdenek. Így a nagy embernek lesz kinek lefejelnie az esetleges pontos előreíveléseket, míg Defoe Modric álompasszaira is rá tud gyorsulni. Ez esetben a középpálya a Lennon-Jenas-Modric-Bale összeállításban elvileg eléggé gyümölcsöző kellene, hogy legyen. Persze lehet, hogy Jenas helyett Palacios kap majd szerepet, de ez annyira nagy változást talán nem jelentene jelenleg. Hátul az egyetlen valószínű csere Gomes visszatérésével történik majd. Taktikáról nincs sok értelme beszélni - nekikesünk, mint Matula bácsi a demizsonnak, aztán lesz ami lesz. Ha nem mutatkozik eredmény 60 percig, akkor jöhet egy-két friss láb. Lehetőleg legalább kettő.

Az első meccs felemás érzéseket hagyott maga után. 20 percen belül 2-0-ra mentünk, de lehetett volna akár több is. Kézben volt a meccs egészen egy vicces Assou-Ekotto-gyertáiga, mi egy teljesen ártatlan szituációban visszaküldte a labdát a Werdenek a kapunktól 30 méterre - bedobás, beadás és Almeida. Ez felébresztette a brémaiakat és a második félidő legelején Marin ki is egyenlített. Ezek után már talán a hazaiak tűntek a jobb csapatnak azon a napon.

Szóval tévedés ne essék, nehéz meccs lesz ez nagyon - és csak akkor lesz jó esélyünk a győzelemre ha az első perctől az utolsóig mindenki koncentrál. Ilyen meg ugye még sohasem történt. Garantált a körömrágás. De bízom a sikerben és abban, hogy az utolsó fordulótól függetlenül már az egyenes kieséses szakasz résztvevői leszünk! Tipp? Egy, sokak számára talán meglepően szenvedős, ám tökéletesen megfelelő 2-1.