Elhunyt a pankrátor legenda, Macho Man

Vágólapra másolva!
2011.05.21. 12:24
null
Macho Man és első felesége, Miss Elizabeth (Fotó: boogsays.blogspot.com)
Címkék
Autóvezetés közben kapott szívinfarktust, és a kórházba szállítás után elhunyt Randy Savage, aki Macho Man néven volt az 1980–90-es években a pankráció egyik legnagyobb sztárja. 58 éves volt.

Savege Floridában vezette Jeepjét, amikor infarktust kapott, áttért a menetirány szerinti bal oldalra, majd nekiment egy fának. A pankrátort kórházba szállították, de már nem tudták megmenteni az életét. Vele utazott második felesége is, ő könnyű sérülésekkel megúszta a balesetet. A rendőrség közlése szerint mindketten használták a biztonsági övet, és egyikük sem fogyasztott alkoholt.

Savage 1952-ben született Randy Mario Poffo néven az Ohio állambeli Columbusban. 23 évesen egy sérülés megakadályozta, hogy profi baseball játékos legyen, ezután fordult a birkózás felé. 1985-ben lett tagja a legnagyobb pankrátor szervezetnek, a World Wrestling Federationnek (WWF). Rendhagyó fellépő ruhájával, barátságos jellemével gyorsan közönségkedvenc lett. Egyike volt az elsőknek, akik a szakmában belülről nősültek: menedzserét, Elizabeth Hulettet vette el, akitől 1992-ben vált el. Tavaly nősült újra.

Egyik legnagyobb mérkőzése az 1987-es, Ricky Steamboat elleni harc volt, amit azóta is a WWF története legjobb meccsei között tartanak számon. Legendás volt a rivalizálása Hulk Hogannel, akivel a ringen kívül sem nagyon találták a közös hangot. Kétszer lett a sportág világbajnoka, egyik címétől éppen Hogan fosztotta meg.

A WWF a halálhír után kiadott közleményében a szervezet szupersztárjának nevezte Macho Mant.

A nagy ellenfél, Hulk Hogan is közleményt adott ki, amiből kiderült, hogy tíz év haragszomrád után a közelmúltban újra szóba állt egymással a két pankrátor.

„Olyan sok élet volt a szemeiben és a lelkében, imádkozni fogok érte, hogy egy jobb helyen megtalálja az örök boldogságot. Hiányozni fog nekünk."

MACHO MAN VS HULK HOGAN
Legfrissebb hírek

Klubvilágbajnokság: Borussia Dortmund–Monterrey

Klub-vb
1 órája

Szerdai sportműsor: Gálfi Dalma a wimbledoni 2. fordulóban játszik

Minden más foci
4 órája

Csányi Sándor: Nem zsarolás, ösztönzés a „magyarszabály”; Vogel Soma sérült, lemarad a vb-ről

E-újság
4 órája

Egy helyzetét kihasználta a Real Madrid, és kiejtette a Juventust a klub-vb nyolcaddöntőjében

Klub-vb
5 órája

Sznúker: Révész Bulcsú világbajnokot is megvert, de így is kiesett Leicesterben

Egyéb egyéni
5 órája

Októberben és májusban el Clásico – megvan a La Liga menetrendje

Spanyol labdarúgás
5 órája

Felnőnek a gyerekek – Malonyai Péter publicisztikája

Nemzeti Sport
5 órája

Djokovics szettet vesztett, de továbbjutott a wimbledoni tenisztornán

Tenisz
6 órája
Ezek is érdekelhetik