Vilanova: Kellene egy videó Pepe összes belépőjéről

2012.10.08. 09:34
null
Pepe szerint Iniesta színészkedett (Fotó: Reuters)
A hazai csapatban Lionel Messi, a vendégeknél Cristiano Ronaldo duplázott, így a barcelonai el Clásico 2–2-es döntetlennel végződött a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 7. fordulójában. A Real Madrid szakvezetője, José Mourinho mindenekelőtt a két aranylabdás klasszist dicsérte, míg Tito Vilanova a katalánok játékosainak színészkedését firtató kérdésekre úgy válaszolt, inkább össze kellene állítani egy videót Pepe brutális belépőiből.

José Mourinho alapvetően elégedett volt a Barcelona elleni döntetlennel, és a két duplázó világklasszis teljesítményét emelte ki. Azt azért megjegyezte, a bíró egy alkalommal nagyot hibázott.

PEPE: NAGY SZÍNÉSZEK
Sergio Busquets: „Olyan érzésem van, mintha le sem játszottuk volna ezt a meccset, és minden maradt a régiben. Hajtottunk a győzelemért, jobbak voltunk, de végül nem sikerült. A két csapat hasonló játékerőt képvisel.”
Xavi: „Olyan eredmény született, amely egyik csapatnak sem tetszik. Az ellenfél kiváló meccset játszott, de a végén keményebben küzdöttünk a sikerért. A nyolcpontos különbség nem meghatározó a tabellán. Cristiano Ronaldo és Messi is nagyszerűen játszott.”
Sergio Ramos: „Senki sem furcsállotta volna, ha mi nyerünk, mivel volt elég lehetőségünk a diadalhoz. A győzelem jó elismerése lett volna a játékunknak, de nem jött össze. Nem az a meccs volt, amelyiken bemennek a helyzeteink. Vissza kell nézni a felvételeket, de Mesut Özil javára büntetőt kellett volna ítélni. Iniesta esetétől messze voltam.”
Pepe: „Nagy színészek. Ezt mindenki láthatta. Iniestához nem értem hozzá, de láthatták, hogy fetrengett, ám ehhez már hozzászokhattunk. Az eredmény nem igazságos, mert többet tettünk a sikerért, mint a Barcelona. Az első félidőben a gól volt az egyetlen értékelhető akciójuk. Mindenesetre jó érzésekkel távozunk, mert jól játszottunk. Cristiano és Messi két nagy futballista, de szerintem Cristiano sokkal komplettebb játékos.”

„Meg kellene tiltani, hogy bárki azon tanakodjon, melyikőjük a világ legjobbja, hiszen mindketten másik bolygóról érkeztek. Szeretném, ha az én játékosom kapná meg idén a díjat, mert ő lett spanyol bajnok az idén, ami a legfontosabb dolog a világon, de tényleg mindketten nagyon jók – mondta a találkozót követően Mourinho, aki azért kitért a döntetlenre is. – Az eredmény megfelel a játék képének. Elégedett lehetek a játékvezetővel, bár volt egy nagy hibája, igaz, nekem is. Vannak olyan dolgok a Real Madridnál és José Mourinhónál is, amelyet lehet jobban csinálni, de a mai akkor is egy nagy meccsünk volt.”

A portugál szakember kitért a kezdőként lehetőséget kapó, majd a 80. percben lecserélt Mesut Özilre is. Szerinte a német nagyszerűen játszott, edzőként elégedett lehetett a középpályás teljesítményével, ám a német légiós elfáradt, és a végjátékban már nem tudott annyira hasznos tagja lenni a csapatnak, mint volt azt megelőzően.

A katalánok vezetőedzője, Tito Vilanova védelmébe vette színészkedéssel vádolt játékosait, és nem kesergett azon, hogy csapata előnye nem nőtt tizenegy pontosra.

„Azt hiszem, ha valaki a szezon előtt azt mondja nekünk, hogy a Real Madrid elleni hazai bajnoki után nyolc pont lesz az előnyünk, akkor mindenki elfogadta volna ezt tőlünk – utalt a két csapat közötti különbségre Vilanova. – Valóban lehetett volna ebből tizenegy is, de most innen kell folytatnunk. Kemény mérkőzés volt, amelyen a végjátékban nyerhettünk volna, hiszen Pedro és Montoya előtt is adódott nagy lehetőség.”

A szakember elmondta még, hogy Adrianónak a védelem közepére vezényléséről pénteken döntött, amelyet el is mondott az érintettnek, hogy az eddig szélső védőként, ritkán a középpályán foglalkoztatott brazil légiósnak legyen elég ideje megbarátkozni a gondolattal.

DANI ALVES HÁROM HÉTRE KIDŐLT
Háromhetes pihenő vár a Barcelona brazil jobbhátvédjére, Daniel Alvesre. A 29 éves futballista a vasárnap esti el Clásicón sérült meg, a 28. percben le is kellett cserélni, Martin Montoya váltotta. Dani Alves a bal combjában szenvedett izomhúzódást, és biztosan nem játszik a brazil válogatott soron következő két felkészülési meccsén sem (október 11-én Irakkal,16-án pedig Japánnal játszik a selecao).

„Mindannyian tudjuk, hogy az elveszett labdák után a Real Madrid azonnal nagy sebességgel támad vissza. Song képességeivel és önbizalmával nincs semmi baj, de még nincsen elég régen velünk és a spanyol ligában.”

A szakembert játékosainak színészi képességeiről is kérdezték, ami visszatérő téma a Barcelona kapcsán, különösen az el Clásicók idején az ellenfél részéről. Vilanova a játékvezetői döntésekről nem akart beszélni – mint mondta, nagyon nehéz a dolguk –, viszont utalt Iniestára, aki az öltözőben beszélt a madridiak második gólja előtti szabálytalanságról, amelynek ő volt a szenvedő alanya. És utalt a madridi főkolomposra, a látványos szabálytalanságokban és a barcelonai játékosoknak címzett kritikákban is élen járó Pepére: „Össze kellene állítani egy videót a rúgásairól és a belépőiről.”

BARCELONA–REAL MADRID 2–2

EMLÉKEZTETŐ
SPANYOL PRIMERA DIVISIÓN, 7. FORDULÓ
FC BARCELONA–REAL MADRID 2–2 (Messi 31., 61., ill. C. Ronaldo 23., 66.)
A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA
1. Barcelona 7 6 1 19–7 +12 19
2. Atlético Madrid 7 6 1 18–8 +10 19
3. Málaga 7 4 2 1 11–4 +7 14
4. Betis 7 4 3 12–13 –1 12
5. Real Madrid 7 3 2 2 14–7 +7 11
6. Mallorca 7 3 2 2 8–6 +2 11
7. Sevilla 7 3 2 2 8–7 +1 11
8. Valladolid 7 3 1 3 11–7 +4 10
9. Getafe 7 3 1 3 8–10 –2 10
10. Rayo Vallecano 7 3 1 3 9–14 –5 10
11. Levante 7 3 1 3 8–13 –5 10
12. Celta Vigo 7 3 4 9–8 +1 9
13. Real Sociedad 7 3 4 8–11 –3 9
14. Valencia 7 2 2 3 8–9 –1 8
15. Granada 7 2 2 3 6–10 –4 8
16. Athletic Bilbao 7 2 2 3 9–14 –5 8
17. Zaragoza 7 2 5 5–9 –4 6
18. Deportivo La Coruna 7 1 3 3 9–14 –5 6
19. Osasuna 7 1 1 5 7–11 –4 4
20. Espanyol 7 2 5 8–13 –5 2
Legfrissebb hírek

Videó: Mourinhót elcsípték a reptéren, a jövőjéről faggatták volna

Minden más foci
7 órája

Győzelmével Bajnokok Ligája-résztvevő lett a Betis

Spanyol labdarúgás
16 órája

Florentino Pérez: Nem mondok le, én vagyok a klubtörténet legjobb elnöke

Spanyol labdarúgás
19 órája

Iker Casillas nem akarja, hogy José Mourinho legyen a Real Madrid következő vezetőedzője

Spanyol labdarúgás
19 órája

Több Real Madrid-játékosra is szemet vetett a Juventus – sajtóhír

Olasz labdarúgás
20 órája

José Mourinho megegyezett a Real Madriddal – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 14:54

750 ezren ünnepelték az utcákon a Barcelona bajnoki címét – fotók, videó

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 10:43

Az ezredforduló óta a Barcelona uralja a La Ligát

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 7:12
Ezek is érdekelhetik