Real Madrid: alighanem a bajnoki címbe kerül az újabb botlás

2014.05.07. 20:55
Cristiano Ronaldo csak kilenc percig volt a pályán, és nélküle nem is nyert a Real (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalban a Real Madrid a 34. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Real Valladolidhoz látogatott, és nagy meglepetésre csak egy döntetlenre volt képes. Sergio Ramos az első félidőben a vendégeknek szerzett vezetést egy remekbe szabott szabadrúgással, a hajrában viszont egyenlített a cserként pályára lépett Humberto Osorio. Újabb botlása alighanem bajnoki címébe kerül a királyi gárdának.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
A 34. FORDULÓBÓL ELMARADT MÉRKŐZÉSEN
Valladolid–Real Madrid 1–1 (H. Osorio 86., ill. S. Ramos 35.)

Ha nem nyerünk, nem leszünk bajnokok – ismerte el a Real Madrid olasz mestere, Carlo Ancelotti a Real Valladolid elleni bajnoki előtt, majd szomorúan konstatálta, hogy szép lassan fogyogat kerete az idény végére – és hogy még rosszabb legyen a kedve, a mérkőzés kilencedik percében Cristiano Ronaldo meghúzódott (vagy rosszul esett jobb térdére egy ütközést követően), el is hagyta gyorsan a pályát. Álvaro Morata váltotta a portugált, miközben a mérkőzés első félideje alacsony színvonalat és sok szabálytalanságot hozott. Az első helyzet a hazaiaké volt, de Javi Guerra közeli fejese elkerülte a kaput, majd jó félórányi üresjárat után Sergio Ramos egy gyönyörű szabadrúgásgóllal köszöntötte nemrégiben született gyermekét. 0–1!

Barcelona–Atlético Madrid

A remek formában lévő védő – aki 400. realos fellépésén 47. találatát szerezte – duplázhatott volna a szünet előtt, de nem sokkal a kapu mellé küldte Luka Modric szögletét. A szünet után is a hazaiak kezdtek jobban, Guerra most ollózva tévesztette el nem sokkal a kaput, a kósza madridi lövéseket pedig könnyedén hárította Jaime. Ancelotti beküldte Isco és Karim Benzema helyére Asier Illaramendit, illetve Marcelót a hajrá előtt, azaz foggal-körömmel védte előnyét a Real, mert mindenféle kreativitás hiányzott ezen az estén játékából. Ezért is került nagy bajba, amikor a 85. percben a csereként beállt Humberto Osorio a kapuba fejelt Pepe és Illaramendi között. 1–1!

Kitámadt a Real, és erre majdnem ráfizetett, de Pepe elbírt három hazai játékossal is, akik rávezették a labdát. Az újabb botlás után csak álmodozhat a bajnoki aranyról a most pocsék formát mutató Ancelotti-csapat...

A Real hátránya négy pont a listavezető Atléticóval és egy a 2. helyen álló Barcelonával szemben. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy a Barcelonának saját kezében a sorsa (ahogy az Atléticónak is), ha az utolsó két meccsét megnyeri, akkor minden más eredménytől függetlenül bajnok lesz, de az utolsó fordulóban amolyan bajnoki fináléban éppen az Atléticót kellene legyőznie. Az Atléticónak viszont már két döntetlen is elegendő a bajnoki címhez, ellenben ha a Barcától kikap, akkor a másik meccset hiába nyeri meg, nem lesz bajnok (egyenlő pontszám esetén előbb az egymás elleni eredmény, majd a gólkülönbség rangsorol, ősszel az Atlético ikszelt a katalánokkal).