Spanyolország: S. Robertónak vissza kellett lépnie a FIFA-bajnokságtól

M. D.M. D.
2020.03.21. 23:32
Sergi Roberto FIFA-tudását mégsem csodálhattuk meg (Forrás: Twitter)
Lejátszották a második forduló mérkőzéseit, így kialakult a vasárnapi negyeddöntő párosítása a spanyol élvonalbeli labdarúgóklubok által szervezett internetes FIFA-bajnokságon, amelyen többek között a Real Madrid sztárja, Marco Asensio is bejutott a legjobb nyolc közé. Az FC Barcelona játékosa, Sergi Roberto viszont az előzetes hírekkel ellentétben mégsem vett részt a tornán – nem önszántából...

Sergi Roberto a szombatra meghirdetett program szerint az ötödik meccset játszotta volna az Eibar középpályásával, Edu Expósitóval, ám a találkozó elmaradt, s a baszk klub futballistája játék nélkül jutott tovább a legjobb nyolc közé.

Hamar kiderült aztán, hogy Sergi Roberto miért nem vett részt, miért nem vehetett részt a küzdelmekben. A tornát a FIFA 20 játékszoftverrel bonyolítják le, a Barcelonának viszont a konkurens számítógépes játék, a Pro Evolution Soccert (PES) készítő Konami a támogatója, ezért Sergi Roberto szponzorációs okokból mégsem játszhatott az online bajnokságban. Hasonló indok miatt nem nevezett játékost a tornára a Mallorca sem.

Ami a lejátszott meccseket illeti: a két madridi gigász, a Real és az Atlético kiválósága, Marco Asensio és Marcos Llorente is bejutott a negyeddöntőbe, utóbbi a Real Sociedad képviselőjét, Adnan Januzajt verte meg gólzáporos mérkőzésen (5–3).

A torna eddigi legnagyobb különbségű győzelmét a Betis csatára, Borja Iglesias aratta Jason (Getafe) felett (7–1).

A LEGANÉS JÁTÉKOSA, AITOR RUIBAL IS BEJUTOTT A NEGYEDDÖNTŐBE

C.D. Leganés on Twitter

INSIDE I Así celebró @aRuibal9 el gol que lograba con @carrilloguido9 y que sentenciaba el #LeganésOsasuna en los octavos de final de #LaLigaSantanderChallenge #VamosLega #YoMeQuedoEnCasa #AlVirusLoFrenamosEntreTodos https://t.co/8T8ezoHMrG

A negyeddöntőre, az elődöntőre és a döntőre vasárnap kerül sor. A találkozókat 18.30 órától ezen a linken lehet nyomon követni!