Spanyolország: megvan, ki lett a labdarúgó-szövetség megbízott elnöke

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.07.26. 14:33
Ángel María Villar letartóztatása miatt a Spanyol Labdarúgó-szövetség (RFEF) Juan Luis Larreát nevezte ki megbízott elnöknek.

Az RFEF szerdán közölte, hogy átmenetileg az eddigi kincstárnok veszi át az irányítást.

Villart kedden felfüggesztették pozíciójából azt követően, hogy a múlt héten korrupció gyanújával letartóztatták. Hozzá hasonlóan házi őrizetben van fia, Gorka, továbbá Juan Padrón RFEF-alelnök és Ramón Hernández, a tenerifei szövetség főtitkára is. A két Villar, illetve Padrón óvadék ellenében sem kerülhet szabadlábra.

A Marca című spanyol sportnapilap a múlt kedden arról számolt be, hogy a gyanú szerint Ángel María Villar kenőpénzt juttatott területi vezetőknek annak érdekében, hogy elnyerje a támogatásukat, és a szövetség elnöke maradjon.

A 67 éves sportvezető 1988 óta tölti be a spanyol szövetség elnöki tisztét, idén májusban újabb négyéves ciklusra választották meg. Villar egyben a nemzetközi (FIFA) és az európai szövetség (UEFA) egyik alelnöke.

Legfrissebb hírek

A Rayo Vallecano nyerte az első meccset a spanyol bajnokságban

Spanyol labdarúgás
3 órája

Mindkét madridi óriás erősödött, de vajon ez elég-e a Barcelona megállításához?

Spanyol labdarúgás
7 órája

Testvérét követte Yaakobishvili Antal, eldőlt a jövője – hivatalos

Spanyol labdarúgás
13 órája

A Real Madrid Xabi Alonso vezetésével vágna vissza a Barcelonának

Spanyol labdarúgás
16 órája

Ismét a Real Madrid lett a világ legértékesebb és legerősebb futballmárkája

Spanyol labdarúgás
18 órája

„Álomban élek” – bemutatta argentin szerzeményét a Real Madrid

Spanyol labdarúgás
2025.08.14. 14:08

LA LIGA 2025–2026 – MENETREND, EREDMÉNYEK, TABELLA

Spanyol labdarúgás
2025.08.14. 13:20

Mire lesz képes a megújult Atlético Madrid?

Spanyol labdarúgás
2025.08.14. 10:27
Ezek is érdekelhetik