Spanyolország: 54 937 meccsből ez volt a 2. ilyen

2014.12.20. 23:13
Elképesztő mérkőzést játszott a spanyol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban a Numancia és a Lugo: a szünetben még 1–1-re álltak a csapatok, de ezt követően kitört a totális őrület a pályán, a vége 6–6.

A meccsen először a Lugo szerzett vezetést, a szünetben 1–1-gyel pihentek a csapatok, majd a második félidő két gyors vendégtalálattal kezdődött. A 70. percben 3–4-re állt a meccs, majd jött két újabb Lugo-gól, és a 80. percben úgy tűnt, 3–6-nál el is dőlt a küzdelem a vendégek javára. Nem így lett: Sergi Enrich, Carlos Aranda és Natalio révén 6–6-ra mentette a mérkőzést a Numancia.

A spanyol labdarúgás statisztikáival foglalkozó „MisterChip” Alexis összesítése alapján mindössze másodszor született 6–6-os döntetlen a spanyol első és másodosztály történetében – 54937 mérkőzésen! A mostani találkozó előtti egyetlen hat hatot még 1950 januárjában játszotta az Atlético Madrid és az Athletic Bilbao. Érdekes módon az a mérkőzés is még 3:6-ra állt egészen a hajráig, ám az Atlético a 84., 85. és 89. percben szerzett gólokkal ki tudott egyenlíteni.