Spanyol Szuperkupa: előnyben a Barca – két zseniális villanással

2016.08.14. 23:53
Messi ziccert rontott, majd remek labdája után duplázta meg előnyét a Barca (Fotó: AFP)
A spanyol Szuperkupa első mérkőzésén a Barcelona idegenben kétgólos előnyre tett szert a Sevillával szemben.

SPANYOL SZUPERKUPA
1. MÉRKŐZÉS

SEVILLA–BARCELONA 0–2 (0–0)
Sevilla,
Ramón Sánchez Pizjuán Stadion. V: Manzano (spanyol)
SEVILLA: Rico – Mariano, Rami, Mercado, Escudero (P. Sarabia, 57.) – Kranevitter (Ganso, 69.) – Vitolo, Kijotake, Vázquez, N’Zonzi – Vietto (Ben Yedder, 61.)
BARCELONA: Bravo – S. Roberto, Piqué, Mascherano, Mathieu (Digne, 27.) – Rakitic, Busquets, Iniesta (D. Suárez) – Messi, L. Suárez, A. Turan (Munir, 76.)
G: L. Suárez (55.), Munir (81.)

Nem kezdődött túl örömtelien a Barcelona-szurkolók számára a találkozó, hiszen az első félidőben két gránátvörös-kék mezes játékost is le kellett cserélni. Előbb Jérémy Mathieu-t váltotta az új igazolás, Lucas Digne, majd Andrés Iniestát Denis Suárez.

Gól nélküli első félidő után éppen utóbbi villanása hozta meg az első gólt. A középpályás nagyszerű labdát ívelt be a védelem mögé Arda Turannak, aki Luis Suárez elé tette mellel a labdát, a támadó pedig kíméletlenül kihasználta a ziccerét (0–1).

Nem úgy Lionel Messi, aki néhány perccel később nagy ziccerben nem tudta átemelni Sergio Ricót. Az argentin a 81. percben azonban nagyszerűen indította a Barca harmadik cserejátékosát, Munir El Haddadit, aki megduplázta csapata előnyét (0–2).

A katalánok jelentős előnnyel várhatják a szerdai visszavágót.