A Real és a Málaga gólparádét rendezett a Bernabéuban

2013.05.08. 23:18
Cristiano Ronaldo megszerezte a 200. gólját a Real Madrid játékosaként (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 36. fordulójának előre hozott mérkőzésén a Real Madrid hazai pályán 6–2-es győzelmet aratott a találkozót kilenc emberrel befejező Málaga ellen, így megszilárdította második helyét a bajnokságban. A „királyiak” második gólját szerző Cristiano Ronaldo 200. alkalommal volt eredményes a Real játékosaként.

A Real Madrid annak tudatában léphetett pályára a 36. forduló előre hozott mérkőzésén (José Mourinho csapatára jövő héten pénteken Király-kupa-döntő vár az Atlético Madriddal szemben) a Málaga ellen, hogy ha nem gyűjti be a három pontot, akkor bajnokká teszi a listavezető Barcelonát.

A „királyiak” azonban hamar gondoskodtak róla, hogy ez ne történjen meg. A 3. percben Luka Modric végzett el szögletet a bal oldalról, középen Raúl Albiol emelkedett és fejelt mintaszerűen a bal felső sarokba. 1–0

A gól jól láthatóan megnyugtatta a fővárosi csapatot, akik nem sokkal később rá is fáztak erre. Az első negyedóra végén Isco szögletét Lugano csúsztatta meg a tizenegyespont magasságából, az őrizetlenül hagyott Roque Santa Cruz pedig mintegy két méterről nem hibázott (bár a lövés a kapufa érintésével került a kapuba). 1–1

A Real ezt követően ismét fokozta a nyomást, aminek eredményeként Cristiano Ronaldo előtt adódott hatalmas gólszerződési lehetőség, ám az ellenfél kapusával szemben állva „csőrrel” a kapu mellé lőtt. A 22. percben ugyanakkor sorsdöntő események játszódtak le a Santiago Bernabéu Stadion gyepén. Mesut Özil klasszis kiugratását követően Sergio Sánchez lerántotta a gólhelyzetben kilépő, és a tizenhatoson belülre belépő Ronaldót, ami után a játékvezető kiállította a spanyol védőt, a blancók pedig tizenegyeshez jutottak. A labda mögé a sértett állt, ám félmagasan középre tartó, ámbár erős lövését Willy Caballero lábbal hárította, aki bele is sérült a védésbe, a 40. percben le kellett cserélni.

Addig azonban még történt egy s más. A 26. percben egy hazaadás(?) után a kaputól öt méterre közvetett szabadrúgáshoz jutott a Real, Xabi Alonso lekészítését Ronaldo vágta a léc alá. A portugál kiválóságnak 197. tétmérkőzésén ez volt a 200. gólja madridi színekben. 2–1

Hét perccel később egy tanítani való kontratámadás során Ronaldo ugratta ki Özilt, aki a jobbnál is jobb lövőhelyzetet keresve (és megtalálva) „elküldött gyufáért” egy védőt, majd nyolc méterről a kapuba passzolt a kiszolgáltatott helyzetben lévő Caballero mellett. 3–1

A gólfesztiválból azonban az emberhátrányban küzdő Málaga játékosai sem akartak kimaradni, és nem akármilyen góllal sokkolták a hazai publikumot. Antunes „szerelte” a hazai tizenhatos előterében saját csapattársát, majd 18 méterről védhetetlenül tekert a bal felső sarokba. A Pacos Ferreira 26 esztendős kölcsönjátékosának első spanyol bajnoki gólja szépségdíjas találat volt, Diego Lópeznek esélye sem volt a hárításra. 3–2

A Real emberelőnye ennek ellenére érezhető volt. Erre a legjobb példa az első félidő hosszabbításában lezajlott jelenetsor. Xabi Alonso mélységi passzát Karim Benzema átengedte a lábai között, így a mögötte álló Ronaldo egyedül maradt – az ekkor már becserélt – Carlos Kamenivel szemben. A portugál azonban nem lőtt, helyette néhány lövőcsel után a támadáshoz felzárkózó Benzemához passzolt, aki 5 méterről az üres kapuba továbbított. Mindezt úgy, hogy egy vendégvédő sem sietett a kapus segítségére. 4–2

Az ötperces hosszabbítás hátralévő részében Benzema tovább növelhette volna a hazaiak előnyét, ám hét méterről nem sikerült a kapuba csavarnia. A szünetben 4–2, a csapatok elkényeztették a meglehetősen foghíjas Bernabéu közönségét.

A második félidőben már nem szaggatta az istrángot a hazai együttes, ám helyzetek így is kialakultak a Málaga kapuja előtt. A játékrész megkezdése után 9 másodperccel (!) már gólhelyzetbe került Benzema, de lövésébe az utolsó pillanatban belevetődtek.

A kisebb lehetőségeket követően a 63. percben elsült Luka Modric lába. A horvát középpályás Benzemával kényszerítőzött a vendégek térfelének közepén, majd 22 méterről ballal, a kapufa segítségével nagy gólt zúdított a bal alsó sarokba. 5–2

A következő lényeges mozzanatra a 73. percig kellett várni, amikor C. Ronaldo iramodott meg a bal oldalon, majd befelé húzott, és feldobta magát a becsúszó Martín Demichelis mellett. Az argentin védő nem ért hozzá a Real heteséhez, de a játékvezető szabálytalannak minősítette a becsúszást, ami után sárga lapott mutatott fel a Málaga hátvédjének. Akinek azonban volt már ilyen jellegű figyelmeztetése, így mehetett zuhanyozni, kilenc emberre fogyatkoztak a vendégek.

A hátralévő percek sem teltek el jelentéktelen események nélkül. Előbb Mesut Özil szenvedett bokasérülést és hagyta el hordágyon a pályát, majd Ángel Di María lőtte ki a jobb alsó sarkot a tartalékcsapatból felhívott Fabinho passzát követően. 6–2

A Real Madrid zsinórban kilencedik hazai győzelmét aratta a bajnokságban, míg a Málaga sorozatban ötödik tétmeccsén kapott ki idegenben.