Kapushiba is kellett, de végül simán nyert a Real Madrid

2014.04.05. 19:57
Illarramendi nem ünnepelte látványosan a nevelőegyesülete ellen szerzett gólját (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában a Real Madrid 4–0-s győzelmet aratott a Real Sociedad otthonában. A madridi együttesben a Sociedad-nevelés Asier Illarramendi, a kapushibát kihasználó Gareth Bale, Pepe és a csereként beállt Álvaro Morata volt eredményes.

2011-ben tudott legutóbb bajnokit nyerni a Real Madrid az Anoetában, s ezúttal sem ígérkezett könnyű feladatnak a három pont begyűjtése a baszkok vendégeként. A fővárosiaknál ugyanis Cristiano Ronaldo, Marcelo, Jesé, Sami Khedira és Álvaro Arbeloa is sérült volt, ráadásul Ángel Di María sem volt száz százalékos állapotban, így csak a kispadon kapott helyett.

A Real Sociedad a hazai pálya előnyét kihasználva nagyon bátran kezdett, de nem tudott nagy helyzetet kialakítani a Sergio Ramos vezérelte fegyelmezett védelem ellen. Meg kell jegyezni, hogy a „blancók” is csak elvétve jutottak el a hazai kapuig.

Az első félidőben a játékvezetők tévedései mellett sem mehettünk el szó nélkül. Előbb Iscónál ítélt lest Hernández játékvezető – annak ellenére, hogy a spanyol középpályás két-három méterrel hátrébb volt, mint az utolsó védő. Nem sokkal később a túloldalon Diego López elképesztő bravúrt mutatott be Carlos Vela közeli próbálkozásánál, de ha netán bement volna a labda a kapujába, akkor sem ért volna, mert megint lest jelzett a partjelző – ezúttal is érthetetlen, miért.

Aztán hosszú percekre „elcsöndesedett” a meccs, nem találták egymáson a fogást a felek. Majd az első játékrész utolsó percében szinte a semmiből betalált a Madrid. Karim Benzema erős lövését Claudio Bravo pont Asier Illarramendi elé paskolta, a Sociedad-nevelés középpályás pedig egyből a kapuba helyezett. Megjegyzendő, roppant sportszerűen nem ünnepelte látványos gólját korábbi klubja ellen. 0–1

A második negyvenöt perc már inkább emlékeztett egy jó iramú spanyol bajnokira. Annak ellenére, hogy a Sociedad a liga legjobbja a 46. és 60. perc között esek gólok tekintetében, a Real Madrid kezdett jobban. Sergio Ramos fejese a lécen csattant, majd később Karim Benzema ballal leadott bombája is a lécet forgácsolta szét.

Már-már ébredezni látszott a Sociedad, amikor Claudio Bravo kapus hatalmasat hibázott. A kirúgása pont a tizenhatos előterében ólálkodó Gareth Bale-hez ment, aki átvétel után az üres kapuba bombázott mintegy harminc méterről. 0–2

Hiába küzdött becsülettel a Sociedad, nem akart összejönni a gól, Ramosékon ezen a meccsen nem tudtak kifogni.

A végére pedig már minden összejött a Realnak. A hajrában előbb Pepe talált be Ramos szépen visszafejelt labdájából, majd a csereként beállt Ángel di María pazar indításából a másodpercekkel korábban beállt Álvaro Morata volt eredményes – beállítva a 0–4-es végeredményt.

Győzelmével a Real Madrid tovább tapad az élen álló Atlético Madridra, s a második helyen tanyázó FC Barcelonára. S persze nem szabad elfelejteni, hogy könnyed sikerrel sikerült hangolni a Borussia Dortmund elleni BL-visszavágóra.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
32. FORDULÓ
Real Sociedad–Real Madrid 0–4 (Illarramendi 44., Bale 66., Pepe 85., Morata 88.)