Bale mesterhármassal feledtette C. Ronaldo hiányát

2013.11.30. 19:57
Bale (szemben) főszerepet vállalt a Real Madrid győzelmében (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 15. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 4–0-ra nyert a Valladolid ellen. A Cristiano Ronaldót sérülés miatt nélkülöző királyi gárdában Gareth Bale három gólt és egy gólpasszt jegyzett, Karim Benzema pedig sorozatban ötödik bajnokiján volt eredményes.

REAL MADRID–VALLADOLID – A SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSHOZ KATTINTSON IDE!

Világbajnoki kezdőrúgással kezdődött a Real Madrid–Real Valladolid bajnoki a Santiago Bernabéuban. Na nem Xabi Alonso, Iker Casillas, Sergio Ramos vagy Álvaro Arbeloa állt oda a kezdőrúgáshoz váratlanul, hanem az újdonsült sakkvilágbajnok, Magnus Carlsen.

A norvég ifjú titán szereplése után a futballisták következtek, mégpedig nem is akárhogy. A Real Madrid az első játékrészben alig engedett teret ellenfelének, a statisztikák szerint mintegy 65 százalékban birtokolta a labdát, 15-ször lőtt kapura, és kétszázzal többet passzolt ellenfelénél. Emellett az első játékrész meglepően kevés, összesen hét szabálytalanságot hozott (majdnem testvéries eloszlásban).

A sérült Cristiano Ronaldót nélkülöző királyi gárda remekül kezdte a meccset, kiváltképp Ángel Di María volt aktív a bal szárnyon. No és persze a középpályára nevezett Xabi Alonso, Luka Modric, Isco trió, amely fazont szabott a hazai támadásoknak.

Néhány kisebb-nagyobb lehetőséget követően már komolyra vette a figurát a Madrid, s a Valladolid a 33. percig bírta a nyomást. Ekkor Di María bal oldali beadását a kapus, Marino pont Gareth Bale fejére paskolta, a walesi így idénybeli ötödik gólját szerezte a bajnokságban. Három percre rá ismét ő villant, ám ezúttal az előkészítő szerepében. Nagyszerűen csavarta a labdát a bemozgó Karim Benzema fejére, a francia nem hibázott közelről, sorozatban ötödik bajnokiján is betalálva. 2–0

A Madrid érthetően kicsivel alacsonyabb tempóban kezdte a második játékrészt, de azért látványos passzokból felépített támadásokból így sem volt hiány. A Valladolid pedig távolról próbálkozott becsülettel, hogy Diego López nehogy elaludjon kapujában.

A 61. percben tankönyvből előhúzott támadást produkált a Madrid, ám les miatt nem adták meg Benzema gólját. Pár perccel később azonban már a harmadik hazai gólnak tapsolhatott a mintegy 68 ezres publikum. Az ihletett formában játszó Bale remekül indította Marcelót a bal oldalon, a brazil egyből a kapu elé centerezett, ott viszont egy ügyetlenkedő védő, Rueda szinte lekészítette a labdát Bale-nek, aki jobb lábbal a kapuba gurított senkitől sem zavartatva. 3–0

A hajrában Carlo Ancelotti lehetőséget adott Álvaro Moratának és Jesének is, akik Isco remek passzaiból igyekeztek bizonyítani, de gólt nem tudtak rúgni. Ellenben Gareth Bale számára nem ért még véget az este! A Valladolid a 89. percben első szögletét végezhette el, de madridi kontra lett belőle, aminek végén Marcelo középre játszásából Bale megszerezte harmadik gólját a mérkőzésen. 4–0

Bale ezzel az egyedüli játékos a spanyol ligában, aki ebben az idényben két meccsen is legalább négy gólban vállalt fő- vagy előkészítő szerepet. Megérte az a 91 millió?

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

PRIMERA DIVISIÓN
15. FORDULÓ
November 30., szombat

Real Madrid–Real Valladolid 4–0 (Bale 33., 64., 89., Benzema 36.)
Elche–Atlético Madrid 0–2 (Koke 63., Diego Costa 74.)
Celta Vigo–Almería 3–1 (Orellana 26., Oubina 49., Charles 59., ill. Suso 9.)
Espanyol–Real Sociedad 1–2 (Jhon Córdoba 31., ill. Antoine Griezmann 69., Cristian Stuani 88. –öngól)