Ismét győzött a Real Madrid a Barcelona ellen

2013.03.02. 15:40
Sergio Ramos fejese döntött az el Clásicón (Fotó: Action Images)
Ezen a héten immár másodszor csapott össze egymással a spanyol labdarúgás két gigásza, a Real Madrid és a Barcelona: a Spanyol Király-kupa után a bajnokságban is megverte legfőbb riválisát a királyi gárda.

Egy kis el Clásico – vezette fel az újabb Real Madrid–Barcelona rangadót a spanyol Marca, hiszen a hazaiak mestere, José Mourinho feláldozta ezt a mérkőzést a jövő heti, Manchester United elleni BL-visszavágó miatt. A bajnokságban ugyanis a címvédő királyi klub tetemes, aligha ledolgozható hátrányba került legnagyobb riválisával szemben, ezért a portugál szakember a Barca-verő keddi kezdőből (akkor a spanyol Király-kupában idegenben győztek a Mou-legények) mindössze Diego Lópezt, Sergio Ramost és Raphaël Varane-t tartotta meg a hétvégére. A listavezető sem áll jobban a Bajnokok Ligájában (a Real nem tudta legyőzni odahaza az MU-t, a Barcelona pedig két góllal kikapott az AC Milan vendégeként), de itt csak a sérült Xavi hiányzott, miközben Carles Puyolt Javier Mascherano váltotta a védelem tengelyében, a támadósor bal szélén pedig David Villa kezdett.

A hazai tartalékok nem sokáig várattak azzal, hogy felhívják magukra a nagyvilág figyelmét: a 6. percben Morata szép beadását elvétették a középső védők, nem úgy Karim Benzema, aki közelről a hálóba passzolta a labdát. 1–0

Nem sokáig örülhetett azonban a vezetésnek a gólja után teljesen visszaálló Real: a 18. percben egy védelmi kihagyást követően Lionel Messi megszerezte 18. Real Madrid elleni gólját, beállítva ezzel Alfredo Di Stéfano rekordját. 1–1.

Az egyenlítést követően sem ugrott neki ellenfelének a hazai csapat, sőt kínai falat húzott 16-osa és a felezővonal közé, amellyel a vendégek szemlátomást nem tudtak mit kezdeni. A mérkőzés emiatt borzalmasan lelassult, néha nem is edzőmérkőzésre, hanem laza bemelegítő cicázásra hasonlított, 90 százalékhoz közelítő Barca-labdabirtoklással... Bár egy Messi- és egy Morata-ziccert még láthattunk, de nem csodálkoztunk, hogy élénk füttyszó kísérte a csapatokat az öltözőbe.

Ahol alapos fejmosást kaphattak a játékosok, mert ha nem is szökkent az egekbe az iram és a színvonal, sokkal izgalmasabbá vált a mérkőzés. Némi üresjárat után Morata kapott csodás labdát a szűrőként játszó Pepétől, de a fiatal játékos elhibázta ziccerét.

Szép lassan elfogyott a lendület a Barcából, és újra előnyhöz jutott a madridi csapat: a kiválóan játszó, Messit rengetegszer szerelő Luka Modric szögletét Sergio Ramos a 82. percben tanári módon fejelte hat méterről a kapuba három védő között. 2–1

Nem tudott már újítani a Barcelona, sőt, C. Ronaldo lőtte szét a kapufát egy szabadrúgásból – a legvégén azért Adriano érdekes körülmények között esett el a 16-oson belül Sergio Ramos mellett, ezért minden bizonnyal büntető járt volna. Ezért is reklamált a lefújás után Víctor Valdés magából kikelve, amiért piros lapot kapott.

Meg nem adott büntető ide vagy oda, ez a Barcelona csak nyomokban tartalmazott tiki-takát, a Real Madrid pedig tartalékosan is otthon tudta tartani a három pontot.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
26. FORDULÓ

Real Madrid–Barcelona 2–1
Madrid, Bernabéu Stadion, 85 000 néző. V: Pérez Lasa
Real Madrid: D. López – Essien, S. Ramos, Varane, F. Coentrao (Arbeloa, 68.) – Pepe, Modric – Callejón, Kaká (Khedira, 57.), Morata – Benzema (C. Ronaldo, 57.). Vezetőedző: José Mourinho
A kispadon: Adán (k.), R. Carvalho, Özil, Higuaín
Barcelona: Valdés – D. Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Thiago Alcántara (Tello, 85.), Busquets, Iniesta – Pedro (Adriano, 77.), Messi, Villa (A. Sánchez, 67). Megbízott vezetőedző: Jordi Roura
A kispadon: J. Pinto (k.), Puyol, A. Song, Fabregas
Gólszerző: Benzema (6.), S. Ramos (82.), ill. Messi (18.)
Kiállítva: Valdés (a lefújás után)

Lasa 1998 óta vezetett már néhány el Clásicót, de 11-est még sohasem adott.

Víctor Valdés ordítva reklamál az erősen indiszponált Miguel Pérez Lasa játékvezetőnél, röppen is a sárga, majd egyből a piros.

90. perc VÉGE, NYERT A REAL MADRID!

90. perc Adriano esik nagyot az ötös bal sarka előtt, Ramos picit odarúgott neki, tovább. Andrés Iniesta reklamál, ez meg sárga.

90. perc Álvaro Arbeloa
behúzza a vészféket a meginduló Tellón, sárga.

90. perc Dani Alves besárgul CR felvágásáért. Három perc a ráadás, derül ki közben.

87. perc
KAPUFA! Ronaldo lő 25-ről egy szabadrúgást a bal kapufa és a léc találkozásához.

85. perc Cristian Tello be, Thiago le.

A csapatkapitány egy emelettel mindenkinél magasabbra ugrott, pedig három Barca-játékos (Busquets, Piqué, Mascherano) is körülvette.

82. perc VEZET A REAL! Modric bal oldali szögletét Sergio Ramos az ötösről a bal sarokba csúsztatja. 21

80. perc Sánchez elesik, de közben Essien szemébe kap, ápolás.

78. perc
López repül ki szépen Iniesta bal oldali szögletére, majd Modric felívelését csúsztatja a léc fölé Ronaldo hat méterről, hátrafelé.

77. perc Pedrót Adriano váltja.

76. perc
Pepe ad csodás labdát Moratának, aki hét méterről képtelen ellőni a labdát Valdés mellett.

Riera idegesen szidja övéit, több lelkesedést kér. Követel.

Messi 13 itteni fellépésén 9 gólt lőtt 7 assziszt mellett.

69. perc Ronaldo megy el a balon, majd az ötös sarkától ballal az oldalhálóba lő.

68. perc Álvaro Arbeloa be, Coentrao le.

68. perc Morata visszahúzza Messit, sárga.

67. perc Alexis Sánchez váltja Villát.

65. perc BRAVÚR! CR 28 méteres szabadrúgásából a kacsázó labdát Valdés épp csak ki tudja kapni a léc alól.

64. perc Thiago Alcántarától elpattan a labda, majd lerántja Pepét. Sárga. Jogos.

59. perc
Pepe belebotlik a labdába, de ez jó José Callejónnak, aki a 16-oson belül CR elé ívelne, ha tudna. De nem tud. Kirúgás.

58. perc Gerard Piqué odalép CR-nek, aki nagyot esik, pedig még oda sem ért a védő lába. Sárga…

57. perc Cristiano Ronaldo váltja Benzemát, Sami Khedira pedig Kakát.

56. perc MICSODA MENTÉS! Varane lép oda a Messi passzával kilépő Villának az ötös előtt, Lópezzel együtt, aki remek érzékkel vetődött ki.

55. perc Jordi Alba elfut Pepe mellett, közben kissé elsodorja, de ezért erős a sárga.

53. perc
Az első igazi Barca-támadás végén Alves ad be, Michael Essien azonban felszabadít. Fel a lelátóra.

51. perc Sergio Ramos kap sárgát kezezésért.

48. perc
Messi indítja Pedrót a balon, Varane keresztezi, a szélső pedig mintha fejlövést kapott volna, elterül. Szabadrúgás. A szabadrúgást Messi íveli be, de Villa löki Coentraót, újabb szabadrúgás, kifelé.

CR már melegít.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Messinek Alves adta a legtöbb gólpasszt karrierje során, de el Clásicón az elsőt csak most.

Maradjanak velünk, csak jobb jöhet!

45. FÉLIDŐ. ÉS TÖMÉNY FÜTTYSZÓ...

Modric fogja Messit, mondjuk meg, remekül. A gólnál Ramos maradt le az argentinról.

39. perc
HELYZET EZ IS! Luka Modric ível keresztbe jobbról remekül, a túloldali ötös sarkáról Morata azonban az oldalhálóba fejel.

38. perc
Villa ad be balról. Bedobás jobbról... De a Barca legalább támad.

Átlag ötpercenként történt eddig szabálytalanság, ez is sok mindent elárul a mérkőzés hevességéről.

36. perc
Mascherano indítja Messit. López jön kirúgással.

32. perc
HELYZET! Ramos és Modric is lyukat rúg Villa bal oldali beadásakor, érkezik Messi, aki 14-ről, középről jobbal feladja a labdát Diego Lópeznek.

28. perc
Kaká lő a 16-os bal sarkától jobbal kapura, Valdés azonban könnyedén mellre veszi a labdát.

26. perc
Pepét felrúgja Thiago, ápolás.

24. perc
Fábio Coentrao ad be balról veszélyesen, Víctor Valdés azonban szépen kivetődik az ötösre.

Az itt szerzett legutóbbi öt Barca-gólból négyet Messi jegyez.

Messi utoléri Alfredo Di Stéfanót az el Clásicókon, 18 gólnál jár ő is, és sorozatban 16. bajnokiján volt eredményes.

18. perc NEM SOKÁIG VEZETETT A REAL! Lionel Messi kap a 16-os jobb sarkánál jó labdát Daniel Alvestől, a védők lest reklamálnak, de hiába, az argentin kicselezi a kényelmes Ramost, majd az ötös sarka elől a rövid alsóba húzza vissza ballal a labdát. 1–1

6. perc
Sergio Busquets bemutatkozik Moratának. Ápolás.

A gól után teljesen visszaállt a Real, a Barca azonban képtelen még csak helyzetecskéig is jutni, 84 százalékos labdabirtoklása ellenére.

Morata első gólpassza a La Ligában.

Benzema nemrégiben 220-szal száguldott a spanyol autópályán, ugrott a jogsija. Mostani gyorsaságának jobban örül. És nem is kerül neki annyiba…

6. perc VEZET A REAL! Sergio Ramos indítja a felezővonaltól a bal szélen Álvaro Borja Moratát, aki könnyedén kicselezi Daniel Alvest, majd bead. Piqué nem éri el a labdát, Javier Mascherano az ötös közepén csak a levegőt rúgja meg, majd hanyatt esik, ellenben érkezik Karim Benzema, aki két lépésről az üres kapuba pofozza a labdát. 1–0

4. perc Karim Benzema dob be két szép cselt a 16-os előtt, de Gerard Piqué odalép, szereli.

Xavit Thiago Alcántara helyettesíti. A fiatal válogatott adta februárban a legtöbb jó passzt (385) a La Ligában, megelőzve Roberto Trashorrast (310) és Andrés Iniestát (290).

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Madridban remek az idő, mindkét csapat hagyományos szerelésében.

A Real gólátlaga 2.4 a legutóbbi 42 mérkőzésen. Ezt ma nehéz lesz tartania…

A Real 24 mérkőzés óta veretlen odahaza, legutóbbi 11 fellépéséből 10-et nyert.

A kezdők: D. López – S. Ramos, Pepe, Varane, F. Coentrao – Essien, Modric – Callejón, Kaká, Morata – Benzema itt, Valdés – D. Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Thiago Alcántara, Busquets, Iniesta – Pedro, Messi, Villa ott.

A kispadokon: Adán (k.), R. Carvalho, Árbeloa, Özil, Khedira, Higuaín, C. Ronaldo, illetve J. Pinto (k.), Adriano, Puyol, A. Song, Tello, A. Sánchez és Fabregas

Ők talán most is beférnének. Akkori formájukban mindenképpen

Örökmérleg: 165 bajnoki, 69 madridi, 64 katalán győzelem. 268 madridi gólra tízzel kevesebb válasz érkezett.

Egy játékos van eltiltva: a realos Ángel Di María.

A hazaiaknál Iker Casillas sérült, míg a vendégeknél Xavi mellett Éric Abidal is maródi.

A Primera Divisiónban a Barcelona 13 fordulóval az idény vége előtt 16 ponttal előzi meg a Realt, és José Mourinho már kimondta, hogy nem lehet bajnok a csapatával. Sergio Ramos ebben egyetért vele: „A manchesteri meccs lesz a legfontosabb számunkra ebben a szezonban, a Barca elleni szombati mérkőzés a bajnokság végeredménye szempontjából tét nélküli. Legfeljebb annyi a tétje, hogy jobb hangulatban menjünk Manchesterbe.”

Meggyógyult ugyanakkor lázzal járó betegségéből Lionel Messi, aki pénteken részt vett a klub edzésén.

Xavi combsérülés miatt nem lép pályára az összecsapáson. A barcelonai labdarejtés, a tiki-taka vezéralakja nem Messi és nem Andrés Iniesta, hanem a labdáért a védővonalig visszalépő, 33 éves Xavi. Az „agy” elfáradt.

Öööö, mit akar ön ott azzal a disznófejjel?!

Jordi Roura,
a katalánok megbízott edzője szerint erőt meríthetnének a Real legyőzéséből: „Hatalmas lépést tehetünk a bajnoki cím megszerzése felé, ha jó eredményt érünk el Madridban. Célunk nem is lehet más, mint a három pont, amelyre azért van nagy szükségünk, hogy újra magabiztosak lehessünk. Nem lesz könnyű, a Real újfent nagyon együtt van.”

A fültőmirigy-daganattal megoperált Tito Vilanova legközelebb áprilisban ülhet le a Barcelona kispadjára. New Yorkban műtötték meg, egyre jobb állapotban van, és jövő hónapban már ismét dirigálhatja a csapatot. A vezetőedzőt napi szinten nem tájékoztatják a klub körüli eseményekről, hiszen most nem ez az elsődleges számára. Vilanovát segítője, Jordi Roura helyettesíti távollétében.

Érdekes összecsapásra van kilátás, egyrészt mégiscsak el Clásicóra kerül sor, másrészt a kupában gálázó blancók olyan lélektani előnybe kerültek a kedden általuk helybenhagyott (3–1) Barcával szemben, mint ebben az idényben talán még egyszer sem, harmadrészt a katalánokat a visszavágás tüze fűti, negyedrészt pedig a Real fél szemmel már a Manchester United elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő-visszavágóra figyel.

Vajh kik ők?

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRIDBARCELONA SPANYOL ÉLVONALBELI BAJNOKI ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!