Nem okozott gondot a Real Madridnak az Almería

2014.04.12. 21:55
Di María kezdte meg a madridi gólgyártást (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában az erősen tartalékos Real Madrid 4–0-ra elverte odahaza az Almeríát, így kihasználta egyik riválisa, az FC Barcelona vereségét.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
33. FORDULÓ
Real Madrid–Almería 4–0 (Di María 28., Bale 53., Isco 56., Morata 85.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Barcelona váratlan veresége után erős győzelmi kényszerben, de erősen tartalékosan (Diego López – Nacho, Varane, Pepe, Fábio Coentrao – Illarramendi, Modric – Isco, Di María, Bale – Benzema kezdővel és Iker Casillas, D. Llorente, Casemiro, Lucas Vázquez, Mascarell, Morata, Willian José kispaddal) fogadta a Real Madrid az Almeríát. A legagilisabban Ángel di María kezdett, három jó lövéssel is veszélyeztetett az első percekben, de amit Esteban nem tolt ki bravúrral, azt a léc hárította; majd Karim Benzema rontott el egy ziccert.

Kihagyott egy nagy lehetőséget a virgoncan futballozó Gareth Bale is, de Ángel di María negyedik lövése már beakadt: 1–0! Az argentin annyira megörült idénybeli 30. kanadai pontjának (tíz gól, húsz assziszt), hogy kis híján szögletből is betalált, de az utolsó negyedórában ettől eltekintve nem tudott helyzetbe kerülni a Real.

A szünet után hamar eldőlt a mérkőzés: Benzema előbb Gareth Bale-nek (2–0), majd Iscónak is kiosztott egy-egy gólpasszt (3–0), ők mindketten az ötös előteréből találtak kapuba.

Innentől kezdve az motiválta a Realt, hogy a három pont megszerzése után nehogy lesérüljön a csapatból valaki, támadtak ugyan a hazaiak, de koránt sem elsöprő lendülettel. Carlo Ancelotti Di Maríát és Bale-t is leparancsolta a pályáról, és így csak annyi kérdés maradt erre a bajnokira, hogy berúgja-e sokadik gólhelyzetét Benzema?

Nos, úgy tűnik, sikerrel tesztelték a gól elleni védőoltást a francián, mert elrontotta a jobbnál jobbakat is – a csereként beállt Álvaro Morata például kétszer is tökéletesen szolgálta ki őt, harmadszorra viszont inkább lőtt a fiatal spanyol. Mégpedig egy szép gólt a jobb felsőbe: 4–0!

Könnyedén, különösebb megerőltetés nélkül besöpörte tehát a három pontot a Real Madrid, és a tabella élére állt – hogy csak átmenetileg-e, azt a holnap a Getaféhez látogató Atlético Madrid fogja eldönteni.