Real: Casillas beszólt az őt kifütyülő madridi nézőknek

2015.05.10. 11:17
A madridi döntetlen után minimálisra csökkent a Real bajnoki aranyéremről szőtt álma (Fotó: AFP)
A Valencia elleni madridi döntetlennel (2–2) négy pontra került a Real az éllovas Barcelonától, amely a Real Sociedad ellen győzött (2–0). Carlo Ancelotti ennek ellenére nem hajlandó lemondani még a bajnoki címről, és az önkritika helyett a pozitívumokra próbálta meg felhívni a figyelmet. Nincs könnyű dolga, ha meg akarja őrizni a hitelét: a szurkolók által kifütyült Iker Casillas önkontrollját elveszítve beszólt a nézőknek.

„Két mérkőzésünk van hátra, mindkettőt meg kell nyerni, de logikusan nézve jóval nehezebb már a helyzetünk – utalt a bajnoki cím megszerzésének esélyére Ancelotti. – A pozitívumokat igyekszünk kiemelni, okulva a hibáinkból, amelyekért drágán megfizettünk. Az eredménnyel nem lehetünk elégedettek, pedig végig jól játszottunk. Kétgólos hátrányba kerültünk, de jól reagáltunk rá. Keményen küzdöttünk és bátran támadtunk. Kiegyenlítettünk, és a két gólunk mellett több helyzetet is kidolgoztunk. Köszönet ezért a teljesítményért minden pályán lévő játékosomnak. Az eredmény valóban nem jó, de néha megtörténik ilyen is. Megérdemeltük volna a győzelmet, bár ez önmagában nem mindig elég ahhoz, hogy három pontot szerezz. Viszont szükségünk van az önbizalomra, mert csak akkor lehet esélyünk a szerdai BL-visszavágón. Amennyiben szerdán is így játszunk majd a Juventus ellen, akkor minden rendben lesz.”

Ritkán történik meg, hogy Iker Casillast kifütyülje a madridi közönség. Sőt másfél évtizeden át mindez elképzelhetetlen volt, hiszen a válogatottsági rekorder alapembere volt a Realnak. Az elmúlt két évben viszont valami megtört. Olykor kikerült a kezdőből, az ősszel pedig több alkalommal is hibázott. Nem maradt el a szurkolók véleménynyilvánítása sem: kifütyülték a kapust. A lelátói kritikák mellett akkor még struccpolitikát folytatva el lehetett menni – bár volt, hogy úgy sem, és a madridiaknak, köztük az érintett kapusnak, nyilatkozniuk kellett róla –, mintha az meg sem történt volna.

Casillas felelőssége most sem egyértelmű a Valencia első góljánál – szerzője a válogatott Paco Alcácer volt a 19. percben –, utána viszont minden megmozdulását füttyszó kísérte a találkozón. Ami csak megerősödött a 26. percet követően: Javi Fuego már kétgólos előnyhöz juttatta a valenciai vendégeket. Ancelotti szerint kapusa jó teljesítményt nyújtott (a többi Real-játékoshoz hasonlóan), a szurkolók ellenben másként vélekedtek erről. A feszült hangulatban (Cristiano Rolando büntetőt hibázott, Isco révén csak a 84. percben mentette döntetlenre a mérkőzést a Real) korábban mindig kimért Casillas is elveszítette a fejét, és káromkodás kíséretében szólt ki a nézőknek.

A találkozót a helyszínen megtekintő világklasszis teniszező honfitárs, az elkötelezett Real-drukker, Rafael Nadal szerint Casillasnak nem kell bocsánatot kérnie a gólokért, ugyanis azok nem a kapus lelkén száradnak. És hogy a szurkolók mégis az ő nyakába varrták, majd kifütyülték, arról a következőt mondta:

„Ez nagyon nehéz kérdés. Fütyülték ki Zidane-t és Cristianót is, ami nem normális dolog. Meg kellene érteniük, hogy a játékosok mindent megtettek a jó eredményért, Ikerrel együtt. Segíteniük kellene a kedvenceiket, és nem ítélkezni felettük, mint ahogyan tették azt a második félidőben.”

Nehezíti a madridiak helyzetét, hogy Toni Kroost az első félidő közepén sérülés miatt le kellett cserélni, a német légiós a vasárnapját kórházi kivizsgálással kezdte. Raphaël Varane pedig szombat reggelre belázasodott, így ő eleve kihagyta az esti bajnokit.