Real 7, Ronaldo 3 - madridi Málaga-kiütés

2011.03.03. 23:58
Ronaldo hármat lőtt a Málagának (Fotó: Reuters)
A Real Madrid nagyon simán, 7–0-ra megverte a Málagát hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 26. fordulójának záró mérkőzésén. Cristiano Ronaldo mesterhármast szerzett, és ezzel beérte a góllövőlistán Lionel Messit, a nagy rivális FC Barcelona klasszisát.

A Real Madrid a Málagát fogadta a spanyol bajnokság hétközi fordulójának utolsó mérkőzésén. A vendégeket irányító, tavaly még a blancók kispadján ülő Manuel Pellegrini és José Mourinho között kisebb szóváltás történt a meccs előtti napokban. A Special One azután szólt be a chilei szakembernek, hogy Pellegrini a „királyi gárdával" elért rekordjáról beszélt.

A találkozón viszonylag gyorsan eldőlt, hogy a vendégeknek esélyük sincs, bár az első madridi találatra majd' fél órát kellett várni. A 27. percben Xabi Alonso végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, és a hosszú oldalon érkező Karim Benzema jobb külsővel pöccintette a labdát a kapuba. 1–0

Nyolc perccel később már kétgólos volt a fővárosiak előnye: Marcelo használta ki Manolo Gaspar nagy

Visszaforgatták az idő kerekét
Tavaly láttuk a Bernabeuban ilyen tanácstalanul állni a vonal mentén Pellegrinit. Most jobb volt.

hibáját, és betette a labdát az üres területre Ángel di María elé, aki nem hibázott a kapussal szemben, a jobb alsóba lőtt. 2–0

A szünet előtti pillanatokban még egy gólt szerzett a Real Madrid, hogy már az első félidőben szinte eldőljön a meccs. Az előbb gólt szerző Di María nagyszerűen emelt Marcelo elé, aki a vendégek kapujába bombázott. 3–0

A szünet után is folytatódott a madridi gólgyártás. A – magához képest – hosszú ideje gólképtelen Cristiano Ronaldo is bevette Wilfredo Caballero kapuját, miután jó labdát kapott a jobbról befelé mozgó Mesut Öziltől, majd elrúgta a labdát a kapus mellett. 4–0

A 61. percben az utóbbi időben jó formában játszó Benzema második gólját is megszerezte: a bal oldalon felfutó Marcelo nagyszerűen ívelte keresztbe a labdát, és a hosszú oldalon érkező francia csatár a rövid felsőbe fejelt. 5–0

A 67. percben Gaspar kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, és a játékvezető a második sárga lapot is felmutatta a Málaga játékosának. A büntetőt Ronaldo vágta a kapu jobb felső sarkába. 6–0

Két perccel később Caballero védte parádésan Benzema, majd Ronaldo lövését. A 77. percben azonban a portugál futballista megint bevette a kapuját: Sergio Canales adta be a labdát a bal oldalról, és Ronaldo elegánsan pörgette a labdát a kapuba. 7–0

A portugál aranylabdás a találat után cserét kért, de Mourinho már mind a három lehetőségét elhasználta, így Ronaldo helyére nem állt be senki, azonban a madridiak még így is emberelőnyben játszhattak, mivel a másik oldalon is hasonló történt Calával néhány perccel korábban.

Több gól végül már nem született, csak néhány további helyzetig jutott a Real Madrid, amely így 7–0-ra győzött a kiesés ellen harcoló Málaga ellen, és Manuel Pellegrini még csalódottabban távozhatott a Santiago Bernabéu Stadionból, mint tavalyi menesztése után.

REAL MADRID–MÁLAGA 7–0