A Barcelona nyerte a városi derbit

2013.11.01. 20:56
Neymar „csodagólpassza” döntött az Espanyol ellen (Fotó: Reuters)
Városi rangadóval rajtolt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Primera División 12. fordulója. A listavezető és címvédő Barcelona az Espanyolt fogadta, és Alexis Sánchez találatával otthon tartotta a három pontot.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Senki ne higgye, hogy veszíteni megyünk a Nou Campba. De tökéletesen kell futballoznunk, no és hiba nélkül – adta meg a siker pofonegyszerű receptjét az Espanyol mestere, Javier Aguirre. Más azonban az elmélet és más a gyakorlat, no de mi mást is mondjon egy kormányos, akinek legénységét a nem éppen bombaformában csillogó, ám ellenfeleit így is sorra „elsüllyesztő" Barcelona felségvizeire veti sorsa?

NYOLCVAN
Ennyi százalékban birtokolta az első félidőben a Barca a labdát, de ez is kevés volt egy gólhoz.

Hazai rohamokkal indult a bajnoki, az első helyzet Alexis Sánchez előtt adódott, de ziccerét védte Kiko Casilla, aki a 13. percben kis híján sárga lapot kapott – időhúzásért. Kényelmes tempóban labdázgatott a Barca, de váratlan szélső beadásaik, megindulásaik mindig zavart okoztak az ellenfél védelmében; miközben 4–5–1-es hadrendben beásta magát 16-osa környékére az Espanyol, támadójátéka pedig általában kimerült abban, hogy az előretolt éknek, Sergio Garcíának előrevágtak egy-egy labdát, hogy lekészítse azt a két gyors embernek, Gabriel Torjének és Thievy Bifoumának.

Először a 36. percben vitt végig egy nyugodt, kombinatív támadást az Espanyol, és mindjárt ziccer lett a vége (kellett hozzá azért a magát elszámító Daniel Alves is), az egykori barcás Víctor Sánchez lövését azonban hatalmas bravúrral védte Víctor Valdés. Alves a másik kapu előtt is megvillant: 17 méterről megdöngette a jobb oldali kapufát.

A fordulást követő negyedórában nemhogy a hazai 16-osig, de a hazai térfélre is csak ritkán jutottak el labdástól az RCD-játékosok, szerencséjükre kapusuk, Casilla minden Barca-próbálkozást hárított, legnagyobbat egy Lionel Messi-fejesnél nyújtózkodva. Végül a 68. percben tört meg a jég: Neymar zseniális passzt adott Alexis Sáncheznek, egyszerre két védőt is felbőrözve, a chileinek pedig nem volt nehéz dolga, egy lépésről a kapuba passzolt. 1–0!

Alexis Sánchez gólja

Ezzel el is dőlt a mérkőzés tulajdonképpen, volt még pár gólhelyzete a hazaiaknak, de Casilla továbbra is remekelt, láttunk még egy ígéretes, de Valdés-védéssel záruló Sergio García-megugrást – magabiztosan, megérdemelten nyerte a városi derbit a Barcelona.