A Valencia hét perc alatt padlóra küldte az Atléticót

2014.10.04. 16:00
A Valencia-játékosok egyik gólöröme a háromból (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 7. fordulójában a Valencia hazai pályán 3–1-re legyőzte a címvédő Atlético Madridot. A házigazda az első félidőben hét perc alatt szerezte mindhárom gólját, a fővárosiak pedig büntetőt hibáztak.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. FÉLIDŐ

Igazi rangadóval kezdődött a Primera División 7. fordulójának szombati játéknapja, a Valencia a címvédő Atlético Madridot fogadta. Rangadóhoz méltóan, nagy iramban kezdődött a találkozó, melynek hatodik percében máris megszerezte a vezetést a Valencia: Dani Parejo ívelt középre a jobb oldalról, a menteni igyekvő Miranda megelőzött mindenkit, még saját kapusát is, aki mellett saját kapujába fejelt, a Primera División idénybeli leggyorsabb öngólját szerezve. 1–0

Szinte még fel sem ocsúdott a kapott gól után az Atlético Madrid, máris jött a következő: Paco Alcacer megcsúsztatott egy felívelt labdát, André Gomes harcosan elvitte két madridi védő gyűrűjében, majd öt méterről a kimozduló Moya mellett a hálóba teker a bal oldalról. 2–0

Ám itt még nem volt vége, a baj csőstül jött az Atlético számára. A 13. percben ugyanis egy jobb oldali szögletnél lemaradt a vendégek védelme, a középen berobbanó Nicolás Otamendi pedig mindenkit megelőzve a hálóba fejelt. A Valencia hét perc alatt három gólt szerezve a padlóra küldte a címvédőt. 3–0

A Valencia a háromgólos előny birtokában magabiztosan járatta a labdát, az Atlético pedig próbálta beszorítani. A 29. percben szépíteni tudott Diego Simeone együttese: Tiago tüzelt a tizenhatos előteréből a jobb oldalról, Diego Alves kiütötte a kísérletet, ám a labdára Mario Mandzukic reagált a leggyorsabban, és hat méterről az üres kapuba bólintott. 3–1

Az egyébként kiváló iramú találkozó 44. percében tovább faraghatott volna hátrányán az Atlético Madrid, amely büntetőhöz jutott Gaya tizenhatoson belüli kezezése után. A labda mögé Siqueira állt, ám a jobb alsóba tartó lapos és erőtlen lövését megfogta Diego Alves.

2. FÉLIDŐ

A fordulás után támadóbb szellemben lépett fel az Atlético Madrid, az 52. percben szép kontra végén Mandzukic lőhetett középről, de Diego Alves fogta a bal alsóba tartó kísérletet.

A Valencia kontrákra rendezkedett be, és kis híján növelni tudta előnyét, amikor Lucas Orbán meghúzta a bal szélen, de beadása centikkel elment Feguli feje fölött. Alessio Cerci beállítása új lendületet adott az Atlético támadójátékának, ám végül rosszul sült el a csere: a 92. percben az olasz csatár kézzel tette maga elé a labdát, amiért piros lapot kapott...

Az Atlético Madrid elveszítette veretlenségét, a Valencia pedig megőrizte azt a 3–1-es sikerrel.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ

Valencia–Atlético Madrid 3–1 (Miranda 6. – öngól, Gomes 7., Otamendi 13., ill. Mandzukic 29.)

1. Valencia 7 5 2 17–4 +13 17
2. Barcelona 6 5 1 17–0 +17 16
3. Atlético Madrid 7 4 2 1 12–7 +5 14
4. Sevilla 6 4 1 1 9–7 +2 13
5. Real Madrid 6 4 2 20–9 +11 12
6. Celta Vigo 6 3 3 11–7 +4 12
7. Villarreal 6 2 2 2 7–6 +1 8
8. Eibar 6 2 2 2 5–4 +1 8