Primera División: Soldado négy góljával egymaga elintézte a Getafét

2011.04.02. 22:03
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 30. fordulójában a Valencia Roberto Soldado vezérletével idegenben 4–2-re legyőzte a Getafét. A vendégek győzelmükkel átvették a harmadik helyet a tabellán a Villarrealtól, amely ma este a listavezető Barcelonát fogadja.

A találkozó 13. percében a Getafe ragadta magához a vezetést Manu révén, így a szünetben 1–0 állt az eredményjelzőn. A fordulás után rögtön egyenlített a Valencia, Mata passzát Roberto Soldado váltotta gólra. A 25 éves támadó ezután a 64. és 66. percben is betalált, ezzel már kétgólosra nőtt a vendégek előnye.

A 77. percben lemásolta első gólját a Valencia: megint csak Mata tálalt Soldado elé, aki ezúttal sem hibázott, és 4–1-re módosította a mérkőzés állását. A 4–2-es végeredményt Adrian Sardinero állította be a 88. percben.

Soldado mai négy találatával tízre növelte góljainak számát a bajnokságban, ezzel beérte a góllövőlistán Luis Fabianót és Karim Benzemát. A Getafe pedig egyre nehezebb helyzetbe került, már csak öt pont az előnye a kiesést jelentő 18. helyen álló Málaga előtt.