Ronaldo tündökölt, gálázott a Real Madrid

2013.11.09. 16:01
Ronaldo és a Real Madrid nagyon bekezdett a mérkőzésen (Fotó: Reuters)
A legutóbbi két bajnokiján tíz gólt szerző és mindkétszer győzelmet arató Real Madrid a már négy meccse veretlen Real Sociedadot fogadta a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 13. fordulójának első szombati mérkőzésén, és könnyed játékkal, 5–1-re nyert a baszk csapat ellen.

A mérkőzés előtt az volt a legnagyobb tét, hogy a Real Madrid vajon tud-e nyerni, hiszen a Barcelona és az Atlético Madrid is a „Blancók” előtt állt a tabellán. A Madrid kicsit óvatosan kezdett, nem ugrott neki az ellenfelének. Néhány szöglet ugyan azt mutatta, hogy a Sociedad sem „feltartott kézzel” jött Madridba, de ezek semmilyen veszélyt nem jelentettek.

Nagyjából ennyit engedett a hazai csapat a vendégeknek, mert a 7. perctől kezdve megindultak az ellenállhatatlan rohamok. Először C. Ronaldo döngette meg a lécet, majd egyre gyakrabban tanyáztak a fehér mezesek a vendégek tizenhatosán belül. A 12. percben aztán meg is szerezte a vezetést a Real: Benzema ívelt a tizenhatos jobb oldalánál felfutó C. Ronaldónak, aki Sándor-szögből, a kizárólag a rövid sarokra összpontosító Bravo mellett kilőtte a Real Sociedad kapujának jobb alsó sarkát. 1–0

Egy perccel később Ronaldo duplázhatott volna, de Bravo védett. A 18. percben azonban már a Real Sociedad kapusa sem tudott menteni, mert növelte előnyét a Madrid: megint a bal oldalon futott a Real Madrid támadása, C. Ronaldo passzolt a középen teljes magányban álldogáló Benzema elé, aki két védő közeli tekintetétől kísérve jó lövéssel vette be Bravo kapuját. 2–0

A két gól – kevéssé váratlan módon – megfogta a vendégeket, akik egyszerűen nem találták a fonalat. A Real Sociedad játékosai úgy kóvályogtak a pályán, mint őszi legyek a madridi éjszakában.

Ráadásul megint bebizonyosodott a „szegény embert az ág is húzza”-mondás igazsága, mert az amúgy is megroggyant vendégek a 26. percben már háromgólos hátrányban voltak: Cristiano Ronaldo cselezgetett a tizenhatoson belül, szépen becsapta Mikel Gonzálezt, majd középre akarta lőni a labdát, amely az elcsúszó védő kezére pattant. A bíró azonnal tizenegyest adott. A Real Sociedad játékosai halványan tiltakoztak, hogy vétlen volt az eset, de ez nem hatotta meg a bírót. A tizenegyesből a kíméletlen C. Ronaldo a balra vetődő Bravót becsapva a kapu közepébe lőtt. 3–0

Ronaldo és Benzema rendszeresen váltogatta egymás helyét, amit csak szemmel tudtak követni a vendégvédők, akik lélekben mintha már föladták volna a meccset. De a kínjaiknak nem volt vége, mert a 39. percben már négygólos előnyben volt a Madrid: Carvajal hozta föl a labdát, Bale-hez játszott, aki azonnal észrevette, hogy szabadon áll Sami Khedira a tizenhatos vonala környékén, adta is a labdát, és a német válogatott játékosa egy lépés után a jobbra dőlő Bravo helyére, a kapu közepébe bombázott. 4–0

A félidő hátralévő részében is rohamozott a Madrid, de újabb gólt nem sikerült szereznie. A meccs képéről mindent elmond, hogy a Real Sociedadnak egyetlen kapuralövésre sem futotta az erejéből…

MÁSODIK FÉLIDŐ

A Sociedad kettőt cserélt, és más felfogásban jött ki az öltözőből. A játékosok letámadták a labdát felhozó madridiakat, és már lövéseket is megeresztettek. A Madrid érthetően nem erőltette a támadásokat, játékosai nagyvonalúan passzolgattak a saját térfelükön, ami persze nem tetszett a közönségnek, hiszen a nézőtéren gólfesztivált akartak látni.

A gólfesztivál nem jött, a 61. percben azonban jött egy szép gól a vendégektől. Griezmann kapott gyönyörű indítást a leshatáron, Pepe beleért, így lett jó a Sociedad csatárának, aki 16 méterre a kaputól hozzáért a labdához, amely áthullott a kint álló López felett, egyenesen a hálóba. 4–1

A kapott gól után kicsit megnyomta a tempót a Madrid, de korántsem annyira, hogy reszketniük kellett volna újabb góloktól a vendégeknek. Ha azonban helyzet nincs, akkor szabadrúgásból kell betalálni… Így gondolta Cristiano Ronaldo, aki a 76. percben gyönyörű góllal növelte a Madrid előnyét: Modricot vágta fel Mikel González a kapu előterében, a szabadrúgás mögé C. Ronaldo állt, és 20 méterről, jobbal a sorfal fölött a kapu jobb oldalába rúgta a labdát. 5–1

A hátralévő időt is le kellett játszani, bár belefért még egy-egy nagy helyzet mindkét oldalon. A Real Madrid továbbra is nagy formában játszik, Ronaldót pedig nem lehet megállítani, futószalagon szállítja a gólokat. Ezen a meccsen például madridi pályafutása alatt másodszor ért el mesterhármast úgy, hogy gólt szerzett akcióból, tizenegyesből és szabadrúgásból is. Érdekesség, hogy akkor is (a Bilbao), és most is baszk csapat volt az áldozat.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
13. FORDULÓ
Real Madrid–Real Sociedad 5–1 (C. Ronaldo 18., 26. – 11-esből, 76., Benzema 18., Khedira 39., ill. Griezmann 61.)

Celta Vigo–Rayo Vallecano 0–2 (Jonathan Viera 24., Joaquin Larrivey 72.)
Getafe–Elche 1–1 (Pedro León 18., ill. Boakye 61.)
Athletic Bilbao–Levante 2–1 (Mikel Rico 72., Aduriz 84., ill. Barral 33.)

1. Barcelona 12 11 1 34–7 +27 34
2. Atlético Madrid 12 11 1 30–8 +22 33
3. Real Madrid 13 10 1 2 35–17 +18 31
4. Villarreal 12 7 2 3 20–12 +8 23
5. Athletic Bilbao 13 7 2 4 20–18 +2 23