Primera División: győzelemmel avatta fel stadionját a Bilbao

2013.09.17. 00:01
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) negyedik fordulójának fordulatos záró mérkőzésén az Athletic Bilbao az új San Mamésben 3–2-es győzelmet aratott a Celta Vigo ellen, amely az első félidő derekán Charles révén tizenegyest rontott.

Az összecsapást a Celta kezdte jobban, hiszen negyedóra sem telt el a mérkőzésből, amikor megszerezte a vezetést. Erik Morán passzát fülelte le a hazai térfélen Rafinha, aki a tizenhatos előterében a nála kedvezőbb helyzetben lévő Charleshoz passzolt, a brazil támadó pedig még éppen idejében elpasszolta a labdát a kirontó Iago Herrerín mellett. 0–1Charleshoz passzolt, a brazil támadó pedig még éppen idejében elpasszolta a labdát a kirontó Iago Herrerín mellett. 0–1

A válaszra azonban nem kellett sokat várni. A 18. percben Benat szabadrúgása után Hugo Mallo derekáról Mikel San José elé pattant a labda, aki köszönte szépen a lehetőséget, és félfordulatból a kapu bal oldalába bombázott. 1–1

Bő egy óra játékot követően pedig már az Athletic vezetett: Iker Muniain sarkazott a lendületből érkező Andoni Iraola elé, aki a szétnyílt vigói védelem között jobbal okosan a bal alsóba csavarta a labdát. 2–1

Hét perccel később az első gólt szerző San José ugratta ki a leshatáron tartózkodó Benatot, aki a jobbnál is jobb helyzetet teremtve magának kicselezte a menteni igyekvő Celta-védőt, majd hat méterről ballal, félmagasan a hálóba tekert. 3–1

Ezzel azonban még mindig nem volt vége, a 79. percben ugyanis szépítettek a vendégek. A pályafutása második spanyol első osztályú meccsét játszó Santi Mina a rosszul kifutó Herrerín kapus hibáját kihasználva a bal alsóba csúsztatta Toni beadását. 3–2

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a Celta a 27. percben – még 1–1-es állásnál – Charles révén tizenegyest rontott, elősegítve ezzel a bilbaói győzelmet, amely az első volt az új San Mamésben, rögtön az első meccsen.

Mint ismert, az Athletic szezonbéli első „hazai” találkozóját a Real Sociedad otthonában játszotta, mert új otthona nem készült el időben.