A bajnokit megnyerte, Lionel Messit elveszítette a Barcelona

2013.11.10. 20:58
Neymar (középen) kezdte meg a barcelonai gólgyártást (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 13. fordulójában a címvédő Barcelona Sevillában a Real Betis vendégeként lépett pályára, és könnyed játékkal, 4–1-re nyert, ezzel növelte az előnyét a tabellán, mivel az Atlético csak döntetlent játszott a Villarreal ellen. A meccsen Lionel Messit sérülés miatt le kellett cserélni a 22. percben.

Fergetegesen kezdett a Betis, és nehezen lehetett volna megmondani, hogy melyik gárda áll a tabella élén, és melyik küzd a kiesés ellen. Mintha a sevillai zöld-fehérek meg akarták volna mutatni, hogy sokkal jobbak annál, mint amit a jelenlegi helyezésük.

Messi harmadszor sérült meg a szezonban

Az első fél órában mindenesetre ennek maximálisan meg is feleltek. Szinte csak Víctor Valdésen múlt, hogy nem vezetett akár két góllal is a Betis. A 18. percben például hihetetlen bravúrral védte Juan Carlos fejesét.

A 22. percben le kellett cserélni Messit, aki megsérült, és szomorú arccal foglalta el a helyét a kispadon. (A szezonban harmadszor megsérülő támadóra hétfőn tüzetes orvosi vizsgálat vár Barcelonában, az első hírek szerint ismét a bal combjával van probléma.) Ekkor még semmi nem utalt arra, hogy negyedóra múlva kettővel fog vezetni a Barca.

Pedig így lett, mert ahogy egyre bátrabban rohamozott a Betis, úgy lett egyre szellősebb a védelme, és a 35. percben remek kontra után már Pedro betalálhatott volna, de egy perccel később már vezettek is a vendégek.

Védelmi hiba a Betisnél, Song kiválóan ugratta ki Fabregast a leshatáron, aki látta, hogy középen kíséri az akciót Neymar, adta is a labdát, a brazil ásznak pedig nem okozott gondot bepofozni a Barcelona vezető találatát. 0–1

Még ki sem heverte a zöld-fehér csapat a gól sokkját, máris megkapta a másodikat. Ezúttal Pedro ugrott ki a leshatáron a 37. percben, bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd balról, kissé kisodródva szépen lőtte el a labdát Sara mellett. 0–2

A hátralévő időben még legalább kétszer beköszönhetett volna a Barcelona, kicsit fejetlenül ment előre a Betis. A szünetre úgy vonulhattak a felek, hogy a Betis mindent megtett, de a „fékezett habzású" Barca ellen ez sem volt sokra elég.

A MÁSODIK FÉLIDŐ

A második játékrészt is nagy lelkesedéssel indította a Betis. Megint a kapujuk elé szögezték a katalánokat, és Verdú, Vadillo, majd Nono is gólt lőhetett volna, de nem jött össze. Még Nono járt a legközelebb a találathoz, csakhogy távoli lövését a bal kapufa mentette.

Aztán átvette a kezdeményezést a Barcelona, és Neymar ordító gólhelyzetben kétszer is Sarába püfölte a labdát.

Fabregas azonban nem tette meg ezt a szívességet a 63. percben, mert Iniesta kiváló átadása után könnyedén lőtte be csapata harmadik gólját. 0–3

A Barca a maga részéről ezzel letudni látszott a meccset, csak a tutit játszotta, igyekezett a lehető legkevesebb energiaveszteséggel lehozni. A Betis viszont hiába próbálkozott, semmi nem jött össze a hazaiaknak.

Sőt, újabb gólt kaptak a 79. percben. Alves jobb oldali beadása után Fabregasról lemaradtak a védők, mert Figueras rossz ütemben ugrott fel, Fabregas pedig 8 méterről a bal kapufa segítségével befejelte a Barca negyedik gólját. 0–4

A Betis szurkolói a nagy hátrány ellenére is végigénekelték a meccset, és megérte a lelkes szurkolás, mert végül megszületett a szépítő gól. Egészen a 92. percig kellett erre várni, amikor Alves szabálytalankodott a tizenhatoson belül, és a megítélt tizenegyest Molina bevágta. 1–4

Ennyi mindenképpen kijárt a Betisnek, de a lényegen nem változtatott: a Barcelona úgy nyert, ahogy akart, és növelte előnyét a tabellán.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
13. FORDULÓ

Real Betis–Barcelona 1–4 (Molina 92. – 11-esből, ill. Neymar 36., Pedro 37., Fabregas 63., 79.)
ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS
JEGYZŐKÖNYV
TABELLA

KORÁBBAN
Villarreal–Atlético Madrid 1–1
(Ikechukwu Uche 79., ill. Mario Gaspar 2. – öngól)
Valencia–Valladolid 2–2 (Dorlan Pabón 29., Sofiane Feguli 76., ill. Javi Guerra 9., Gilberto García 50.)
Espanyol–Sevilla 1–3 (Sergio García 23., ill. Fazio 3., Vitolo 10., Bacca 58.)

1. Barcelona 13 12 1 38– 8 +30 37
2. Atlético Madrid 13 11 1 1 31– 9 +22 34
3. Real Madrid 13 10 1 2 35–17 +18 31
4. Villarreal 13 7 3 3 21–13 +8 24
5. Athletic Bilbao 13 7 2 4 20–18 +2 23
6. Getafe 13 6 2 5 17–14 +3 20
7. Real Sociedad 13 4 5 4 19–17 +2 17