Az Atlético nyert Sevillában, és már csak az el Clásicóra vár

2014.03.23. 16:55
Megizzadt, de nyerni tudott végül Sevillában az Atlético (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 29. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén a sereghajtó Betis otthonában 2–0-ra nyert az Atlético Madrid, és így pontszámban befogta az éllovas Real Madridot.

Ma Spanyolországban minden az el Clásicóról, azaz a Real Madrid–Barcelona összecsapásról szól, az Atlético Madrid játékosainak azonban Sevillában akadt dolguk, és egy jókora kiütéssel Diego Costáék akár a tabella élére is ugorhattak volna.

Meglepetésre a sokkal esélytelenebbnek tartott sereghajtó Betis kezdett jobban, és a szélen vezetett gyors támadások után az első 15 percben Jorge Molina fejeseivel akár a vezetést is megszerezhette volna a hazai csapat, de a befejezés nem akart összejönni.

A kezdeti rohamokat követően aztán lassan visszaállt saját kapuja elé a zöld-fehér együttes, ez pedig láthatóan nem tetszett a madridiaknak. Nagy nehezen a 34. percben azért csak „kiizzadt" egy gólt az Atlético, ám mivel a partjelző úgy látta, hogy Diego Costa lesen állt, mielőtt 7 méterről bevágta a labdát, végül érvénytelenítette a találatot.

Rögtön a fordulás után jött a meccs talán legnagyobb Betis-lehetősége. Juanfran – a betises – lépett ki a jobb szélen, majd pöccintette el a labdát Courtois mellett, a belga kapus nem foghatta a lövést, de szerencséjére a sevillai kapufa így is hárított.

Küzdött a Betis, de emberhátrányban nem bírtak a zöld-fehérek az Atléticóval (Fotó: Reuters)

Továbbra is szenvedett az Atlético, de Braian Rodríguez kezezése után az 55. percben emberelőnybe kerültek a vendégek, s ezzel pedig a gólcsend is megtört. A kiállítás után három perccel Gabi kapta meg a labdát közepén, majd gondolt egy merészet, és 22 méterről jobbal kilőtte a bal alsót. 0–1

A gólt követően teljesen összeomlott a Betis, így 6 perccel később újra be tudott találni a madridi együttes. Koke fejelte le a labdát Diego Costának, aki egyet még lépett, majd elpasszolt a kifutó Adán mellett (0–2), amivel be is állította a végeredményt.

Az Atlético ezzel a győzelemmel pontszámban befogta az éllovas Real Madridot, és már csak arra vár, hogy mit játszanak a riválisok az el Clásicón.

Real Betis–Atlético Madrid 0–2

PRIMERA DIVISIÓN
29. FORDULÓ

Real Betis–Atlético Madrid 0–2 (Gabi 58., Diego Costa 64.)
Kiállítva:
B. Rodríguez (55.)

KORÁBBAN

Osasuna–Sevilla 1–2 (Acuna 94., ill. Jairo Samperio 27., Bacca 45+1. – 11-esből)