Primera División: az Atlético Madrid is kinyitotta a gólcsapot

2013.11.23. 23:53
Hét gólt rámolt be a Getafénak hazai pályán az Atlético Madrid a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 14. fordulójának szombati mérkőzésén. A fővárosi csapat így továbbra is tapad a listavezető Barcelonára, hátránya három pont a katalánok mögött.

A Barcelona 4–0-s és a Real Madrid 5–0-s győzelme után az Atlético Madrid sem akart lemaradni, a „matracosok” a két sztárklubot is túlszárnyalták szombat este a Getafe elleni hazai összecsapáson.

Raúl García kezdte a gólgyártást a 26. percben, majd Alberto Lopo talált a saját kapujába, így a szünetben két góllal vezetett az Atlético. A fordulás után indult csak be igazán a nagyüzem, David Villa duplázott, a csereként beálló Diego Costa is betalált, így tapad a góllövőlistán az éllovas Cristiano Ronaldóra.

Az Atlético Madrid győzelmével megtartotta második helyét a tabellán a Barcelona mögött, fővárosi riválisa, a Real pedig három ponttal leszakadva üldözi.

Atlético Madrid–Getafe 7–0

PRIMERA DIVISIÓN
14. FORDULÓ
Atlético Madrid–Getafe 7–0 (R. García 26., 52., Lopo 37. – öngól, Villa 49., 78., D. Costa 69., Adrian 93