Primera División: a Real Sociedad nagyot lépett a BL felé

2013.04.28. 22:52
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 33. fordulójában a vasárnapi rangadón a BL-indulás szempontjából is fontos csatát vívott egymással a Real Sociedad és a Valencia, amelynek a vége kétgólos hazai győzelem lett.

Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a házigazdák akcióiból azért hiányzott az igazi gólveszély, a vendégek kétszer pontrúgás után is a szívbajt hozták a vendéglátókra. Egyáltalán nem volt meglepetés, amikor a 25. percben Roberto Soldado révén vezetéshez jutottak. A valencia center egy bal oldali beadásnál bújt védője elé, és a rövidről a kapu hosszú oldalába csúsztatott. Nem várt sokáig a válasszal a házigazda: egy szögleti utáni beadás a hosszú üresben találta Martínez Berridit, aki a 34. percben primadonnákat idéző mozdulattal kanalazta a labdát a bal felsőbe.

A szünet utáni percek a Valenciának sikerültek jobban, de a házigazdák egyre inkább kiegyenesedtek, magukra találtak, majd kiegyenlített mezőnyjátékot követően vezetéshez jutottak. A 73. percben egy kontránál Imanol Agirretxe és Chory Castro játszott össze trükkösen a félpálya közelében, a valencia védők nem tudtak közbeavatkozni, de még faultolni sem, így Castro ziccerben sprintelhetett Diego Alves kapuja felé, egy testcsellel elfektette a valencia hálóőrt, majd higgadtan gurított mellette a jobb alsóba. A hátrányba került Valencia a hajrában nem tudott nyomást gyakorolni, mintha el is fáradt volna. A Real Sociedad viszont lezárhatta volna a mérkőzést, Agirretxe hibázta el nyolc méterről a meccslabdát. Ami késett nem múlt: a 86. percben egy jobb oldali beadásra a hosszún érkezett, és ziccerben az ötös sarkáról a kapuba helyezett. Jonas révén a 90. percben visszajöttek egygólos hátrányra a vendégek, de a hosszabbítás négy percét már kivédekezte a Real Sociedad. Sőt, a 94. percben egy előre vágott labdával Agirretxe lépett ki, és emelt a kapus fölött a hálóba.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISÓN
33. FORDULÓ
Real Sociedad–Valencia 42
(Martínez Berridi 34., Castro 73., Agirretxe 86., 94., ill. Soldado 25., Jonas 90.)

KORÁBBAN
Real Valladolid–Sevilla 1–1 (Guerra 41., ill. Negredo 62. – 11-esből)
Espanyol–Granada 0–1 (Nolito 37.)
Málaga–Getafe 2–1 (Cruz 40., Weligton 48., ill. Valera 70.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Athletic Bilbao–Barcelona 2–2 (Susaeta 27., Herrera 89., ill. Messi 68., A. Sánchez 70.)
Atlético Madrid–Real Madrid 1–2 (Falcao 4., ill. Juanfran 13. – öngól, Di María 63.)
Levante–Celta Vigo 0–1 (Fernández 20.)
Real Zaragoza–Mallorca 3–2 (Montanes 28., Postiga 60., Rochina 88., ill. Hemed 12., Arizmendi 82.)