Tartalékosan is megnyerte a madridi derbit a Real

2013.04.27. 19:55
Karim Benzema ezt a ziccert kihagyta, de aztán egy assziszttal javított (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Primera División 33. fordulójában a madridi derbin az Atlético Madrid az erősen tartalékos Real Madridot fogadta. Radamel Falcao már a 4. percben vezetést szerzett a hazaiaknak, de Juanfran öngóljával, majd Ángel di María találatával fordítani tudtak a vendégek, megerősítve második helyüket a Barcelona mögött.

Városi örökrangadó ide, a bajnoki ezüstéremért folytatott harc oda, José Mourinho, a Real Madrid öntörvényű vezetőedzője a Borussia Dortmund elleni Bajnokok Ligája-elődöntőre tartalékolta csapata erejét az Atlético Madrid elleni bajnokin. Bezzeg a másik oldalon kollégája, Pablo Simeone jól érezte meg, hogy itt az alkalom megverni a madridi riválist, és csak a sérült Arda Turant kellett nélkülöznie.

Az erősen alkalmi Diego López – Essien, R. Carvalho, R. Albiol, Nacho Fernández – Khedira, Pepe – Di María, Kaká, Morata – Benzema kezdővel felálló Realt a feltüzelt Atlético valósággal kapujához szegezte az első percekben, egyáltalán nem keltette meglepetést, hogy a szétzilált védelem mellett Radamel Falcao már a 4. percben megszerezte a vezetést. Pár perc múlva a hazai védő, Juanfran is betalált, pechjére Ángel di María távoli szabadrúgását segítette saját kapujába.

Megfogta a hazai csapatot a gól, és hiába diktált elképesztő tempót, hiába játszott borzasztóan agresszíven, az időközben magához tért Real állta a sarat (eszközökben gyakran nem válogatva). A mezőnyben hiába volt jobb a hazai gárda, mégis a „királyi klub” térhetett volna előnnyel a szünetre, ám Karim Benzema ziccert hibázott Di María pompás előkészítése után.

A fordulást követően is az Atlético kezdett nagyobb elánnal, az igen agilis Diego Costa fejese a lécet is megjárta, miután a 196 centiméterre nőtt Diego López ez alkalommal túl magasra ugorva bűvészkedett kicsit fejesével. Az első órához közeledve Gabi, majd Raúl García is a kapu mellé lőtt kecsegtető helyzetből, Simeone pedig egyre gyűröttebb arccal izgett-mozgott a kispad előtt, ismervén a kihagyott helyzetekre vonatkozó futball törvényszerűségeit.

Ahogyan az lenni szokott ilyenkor, az első épkézláb Real-támadásból gól született: a harcos Kaká és Benzema készített elő egy helyzetet Ángel di Maríának, aki a betört a tizenhatosra, és a bal sarokba lőtt.

Mourinho gyorsan beküldte Raphaël Varane-t és Xabi Alonsót, hogy frissítse védekező szekcióját (elképesztő futó- és ütőpárbaj folyt a középpályán), majd gólszerzőjét Luka Modric váltotta, Simeone pedig a Cristian Rodríguez, Adrián López kettőst vezényelte pályára, és gyakran négy csatárral támadtak a „matracosok”.

A hajrában egy rossz hazaadással Raúl Albiol, majd Filipe Luís szállíthatta volna az egyenlítést az Atlétinek, de maradt az 1–2: erősen tartalékosan is megnyerte a városi derbit a Real Madrid, megerősítve ezzel második helyét az éllovas Barcelona mögött.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
33. FORDULÓ

Atlécio Madrid–Real Madrid 1
–2 (Falcao 4., ill. Juanfran 13. – öngól, Di María 63.)

A JÁTÉKNAP TOVÁBBI EREDMÉNYEI
Levante–Celta Vigo 0–1 (Fernández 20.)
Athletic Bilbao–Barcelona 2–2 (Susaeta 27., Herrera 89., ill. Messi 68., A. Sánchez 70.)
Real Zaragoza–Mallorca 3–2 (Montanes 28., Postiga 60., Rochina 88., ill. Hemed 12., Arizmendi 82.)

20. Mallorca33771936–67–3128

Az Atlético immáron 23 bajnoki óta nyeretlen a Real ellen, klubrekord.

A Real 28 gólt lőtt a Vicente Calderón Stadionban, ilyen sokszor otthonán kívül csak Sevillában volt eredményes ebben az évszázadban.

Elmaradt a bajnokavatás Spanyolországban, pontosabban csak elnapolták.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Ügyesen lopja a Real a perceket, erőtlen és pontatlan az AM.

85. perc
OLDALHÁLÓ! Adrián ugratja ki Filipe Luíst, aki ballal az ötös bal sarka elől a rövid felső mellé lő, nem sokkal.

80. perc
Costa majdnem elcsípi Albiol rövid hazaadását, de López kisegíti.

78. perc
Diego Costa fellöki hátulról Pepét a kapu előtt, majd bal térdével arcon rúgja, de nemhogy sárga lap, aztán piros következne, hanem korner.

77. perc Luka Modric be, Di María le, közben Khedira lő 29-ről a kapus ölébe, jobbal.

75. perc Mario Suárezt Cristian Rodríguez váltja.

74. perc Diego Costa
is kap egy sárgát, műesésért, noha Carvalho akasztja.

Garcíát kifütyülték.

71. perc García le, Adrián López váltja.

71. perc
Morata első jó megmozdulása: egy csel után lő 23-ról jobbal a jobb alsó felé, de fogja Courtois.

70. perc Essien le, Raphaël Varane váltja.

67. perc Az igen harcos Kakát Xabi Alonso váltja.

66. perc
Costa tör be az ötös jobb csücske előtti területre, de López bátran kimozdul, ment is előle.

Di María: gól és öngólpassz.

63. PERC VEZET A REAL, DI MARÍA! Mario Suáreztől szerez labdát Kaká a tizenhatos jobb oldala előtt, középre ad, Benzema futtából indítja ÁNGEL DI MARÍÁT, aki betör a büntetőterületre, és ballal a bal alsóba gurít. 12!

61. perc Raúl García kezez, előtte Khedira gyönyörű becsúszással ment az ötös előtt egy beadást.

60. perc
Koke fejese után Falcao a labdával az ötös előtt, Essien nekigyalogol, tovább.

57. perc
Raúl García lő jobbal a jobb alsó mellé 23-ról, egy méternyivel.

56. perc Filipe Luís mellbe veri jobbal Pepét, labdája után Gabi és Costa háromszögel, előbbi nagy helyzetben eltöri a labdát, a kaputól 12 méterre, jobbra.

Erre fel elkezd cseperegni az eső.

55. perc
López kapja le az ötösön Gabi, majd Juanfran jobb oldali beadását.

52. perc
A brazil nagyon aktív, most Essien repül miatta 4-5 métert.

49. perc
López ejti ki a Costa által fejjel 12 méterről kapura küldött labdát, de aztán lehúzza azt a léc alól, miután a labda a léc tetejét is megjárt. Túl magas a kapus, az volt itt a legnagyobb gond.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc
Costa emeli a léc fölé Mario Suárez pazar löbbölését, de les egyébként is.

41. perc
HELYZET! Di María kicselez három embert, a tizenhatos előtt jobbra dobja a labdát Benzemának, aki az ötös sarka elől lábon lövi a remekül kimozduló Courtois-t.

41. perc Álvaro Morata fellöki Garcíát, sárga.

40. perc
Juanfran veszélyes jobb oldali beadást fejeli ki csukamozdulattal az ötösön Albiol.

38. perc
Kaká és Benzema tesz-vesz a tuzenhatos előtt, Gabi szereli őket, igen agresszíven.

36. perc
Kaká 28 méteres szabadrúgását tolja meg fejjel a 16-os előtt Koke, de nincs újabb öngól.

34. perc
Az eddig igen bizonytalan Moratát könyökli le Raúl García. Ápolás.

30. perc Costa cselezget a jobbon, Morata felrúgja. A szabadrúgást Koke adja be, a labdát Godín az ötösről a jobb alsó mellé csúsztatja méterekkel, Pepét megelőzve.

24. percKoke Diego López kezei közé ível egy távoli szabadrúgást, majd behúzza Kakán a vészféket. Sárga ez is ám.

Ősszel odahaza a Real nyert.

Szóbeli figyelmeztetés Pérez Lasától a reklamáló José Mourinhónak.

20. perc Koke ad középre balról, Ricardo Carvalho elalszik, szerencséjére Falcao tíz méterről jócskán a léc fölé fejel.

Nyolc szabálytalanság, ebből négy sárga.

19. perc Megvan hát ez is, sárga Pepének, aki lerúgta Kokéról a cipőt, szó szerint.

18. perc Sami Khedira letalpalja Gabit, sárga bizony ez is.

17. perc
Essien ad középre, Miranda a tizenhatos vonalánál leütközi Karim Benzemát, de tovább.

13. PERC EGYENLÍT A REAL MADRID! A huszonnyolc méteres szabadrúgást ÁNGEL DI MARÍA végzi el, a ballábas lövéshez az ötös jobb oldalán JUANFRAN hasával hozzáér, a labda pedig a jobb alsóban köt ki. Öngól, 11!

12. perc Filipe Luís is besárgul, mert ballal orron csapja Ángel di Maríát.

11. perc
Albiol lyukat rúg, Michael Essien rosszul helyezkedik, de a balon elfutó Falcao sokat variál, Albiol utoléri és szereli.

7. perc Koke kavarja meg Nachót a tizenhatos jobb oldalán belül, majd ballal az oldalhálóba lő.

6. perc Diego Costa a jobbon el, Raul Albiol földre le. Sárga.

4. PERC VEZET AZ ATLÉTICO! Diego López tenyerel ki a bal alsó elől Gabi 23 méteres szabadrúgását, a jobb oldalról Diego Godín által visszaívelt labdát RADAMEL FALCAO három méterről a jobb sarokba fejeli. 10!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Kezdők, kispadok itt!

Egy kis örökmérleg: 160 eddigi találkozó, 39 atléticós és 88 realos siker, 213 „matracos” és 286 „királyi” góllal.