Pintérék kibekkelték az egygólos vereséget a Barca ellen

2011.03.05. 21:58
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 27. fordulójában a listavezető Barcelonának a Camp Nouban nagyon keményen meg kellett dolgoznia a három pontért a Zaragoza ellen. A védelemre összpontosító vendégeknél kezdőként kapott lehetőséget Pintér Ádám; a magyar légiós az 55. percig lehetett fent a pályán, a katalánok akkor már egygólos előnyre tettek szert.

Seydou Keita két gólt szerzett, az egyiket meg is adták (Fotó: Reuters)

Bár jelenléte kérdőjeles volt, Pep Guardiola a kispadon foglalhatott helyet – a katalánok vezetőedzője porckorongsérvvel bajlódik, kórházban is járt –, a Barcelona szakmai főnöke mellett (azaz a kispadon) kezdte a mérkőzést az alapcsapat több tagja, így David Villa, Andrés Iniesta és Sergio Busquets is.

SZAVAZÁS

Ön szerint a Real Madrid befoghatja még a címvédő Barcelonát?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A gránátvörös-kékeknek így nélkülük kellett felvenniük a küzdelmet a merőben szokatlan alaptaktikát felvállaló vendégekkel szemben. A Zaragoza játéka ugyanis abból állt, hogy kilenc mezőnyjátékos védekezett – köztük Pintér –, akik általában két sorban, egymáshoz közel helyezkedve próbálták hibára kényszeríteni a házigazdákat. A vendégek nem akartak mindenáron labdához jutni, megelégedtek, ha odaszúrtak vagy odapöcköltek, a lecsorgókat meg elrúgták, kibikázták, amerre álltak. Azzal az egy szem támadójuknak kellett volna valamit kezdenie. Ezek után az első helyzet előttük adódott, de a visszafutó és becsúszva érkező Gerard Piqué nagyot mentett.

Ez volt a találkozó felvezetése, onnantól kezdve azonban csak a Barcelona játszott. A hazaiak közel 80 (!) százalékban birtokolták a labdát az első félidőben, tizenegyszer próbálkoztak kapura lövéssel, hét alkalommal el is találták azt, de a betömörülő védelemmel nehezen boldogultak. A 28. percben Dani Alves beemelését Seydou Keita fejelte a zaragozai kapuba, de lesállás miatt érvénytelenítették a találatot.

A félidő hajrájában azonban már nem volt pardon hazai részről. A pályán nagy kedvvel fel-alá száguldozó Lionel Messi húzta meg a jobb szélt a 43. percben, szerelni, feldönteni, utolérni nem lehetett, majd középre adott. A tömörülésben Keita eszmélt a leggyorsabban, s az ötösről a kapuba pörgetett. Az argentin a 16. gólpasszát adta a most futó bajnokságban (ami bődületes egyéni csúcs, tekintve, hogy korábbi legjobb évében, a 2007–2008-as La Ligában 12 asszisztig jutott), a mali középpályás pedig a második találatát szerezte. 1–0

A második felvonást is vendéghelyzet vezette fel, igaz, Nicolás Bertolo már lövésig is eljutott, miután lebirkózta Piquét, de labdája centikkel elkerülte a kaput. Picit bátrabbnak tűnt az előre játékban a vendégcsapat, de azért még mindig a katalánok járatták a labdát. Hogy aztán melyik gárda akarata érvényesült igazán, az véleményes, mivel az első félidőben több bravúrt is bemutató, a játékkal remekül együtt élő Antonio Doblas kapusnak olyan sok dolga nem akadt. Volt viszont védeni valója kollégájának, a sérülés után visszatérő Víctor Valdésnek, aki a 62. percben Florent Sinama Pongolle ziccerét hárította lábbal.

Pedro és Messi mellé az utolsó 25 percre beszállt David Villa is, a katalánok állandóra berendezkedtek a vendégek térfelére, még inkább tizenhatosuk előtérébe, de újabb gólig már nem jutottak.

A Barcelona győzelemmel melegített az angol Arsenal elleni hazai BL-nyolcaddöntő visszavágóra, a szezonban 24. alkalommal győzött, 12-edszer a Camp Nouban. A kiesés elől menekülő Zaragoza tizenkettedszer kapott ki, 13. idegenbeli fellépésén hatodszor.