Busquets szállította a győzelmet a Barcelonának - a 94. percben

2014.11.30. 20:55
Neymarék a ráadásban harcolták ki a győzelmet (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának záró mérkőzésén a Valencia a Barcelonát fogadta, és bár féltucatnyi helyzetet is hozott a rangadó, gólt egészen a 94. percig nem láthattunk: ekkor Sergio Busquets vágott a léc alá egy kipattanót, fontos győzelemhez segítve a katalánokat.

SPANYOLORSZÁG
PRIMERA DIVISIÓN, 13. FORDULÓ

Valencia–Barcelona 0–1 (Busquets 94.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Maradjunk annyiban, hogy a Valencia és a Barcelona találkozójának első 45 perce nem igazán volt méltó a rangadó címkéhez: nem is annyira a kíméletlen belemenések, hatalmas fetrengések vagy a vakvilágba tartó passzok, lövések miatt, még csak azért sem, mert például a Neymar által finoman megfejelt Nicolás Otamendi eljátszott egy fejlövést, majd egy percen át dulakodtak emiatt a felek a pályán; hanem azért, mert többet várnánk egy André Gomes, Álvaro Negredo, Rodrigo ill. Lionel Messi, Luis Suárez, Neymar támadó triótól az első félidőben összehozott egyetlen helyzetecskétől.

Arról már nem is beszélve, hogy azt Suárez 10 méterről nem tudta Diego Alves mellett a kapuba lőni – az uruguayi csatár a pihenő után az ötös jobb sarka elől is célt tévesztett, pedig a kapuson már túljutott, és csak egy védő állt előtte. Nem volt szerencséje Suáreznek, mert amikor meg nem lacafacázott, és azonnal a hálóba lőtt, akkor meg les miatt érvénytelenítette a találatot David Fernández Borbalán – tévesen.

Rodrigo, Negredo és Szofiane Féguli révén akad lehetősége a hazaiaknak is, ám Claudio Bravo állta a sarat – a hajrá felé közeledve azonban kezdett felőrlődni a valenciai védelem a folyamatos nyomás alatt. Az utolsó percekben már öt védővel, három szűrővel és mindent elsöprő lelkesedéssel operáltak a „denevéresek", miközben hiába állt be Ivan Rakitic, Rafinha és Pedro is a Barcába, a döcögő szekéren nem tudtak lendíteni.

Messi Féguli hibája után azért helyzetbe tudott kerülni, ám Otamendi elképesztően nagyot mentett – mégsem az argentin védő lett a mérkőzés hőse, hanem Sergio Busquets, aki a ráadás negyedik percében a léc alá vágta Neymar kapusról kijövő fejese után a labdát. 0–1!

„Kikapunk vagy nyerünk a Mestallában: nem ez dönti majd el az idényt" – mondta még a bajnoki előtt Luis Enrique, a Barca mestere. Azért ezzel a (hollywoodi) forgatókönyvvel biztosan elégedettebb...