Nem zavarta a Barcát a napsütés, bedarálta a Getafét

2013.02.10. 13:53
Alexis Sánchez szezonbeli első bajnoki gólja nyitotta meg a sort (Fotó: Reuters)
Nem nagyon zavarta meg a Barcelonát, hogy vasárnap délben kellett pályára lépnie a Getafe ellen, a válogatott elfoglaltságukból visszatérő játékosok a szikrázó napsütésben hozták szokásos formájukat, s 6–1-re legyőzték a fővárosi riválist. Lionel Messi ezúttal is betalált, 13 mérkőzésesre nyújtva bajnoki gólszerző sorozatát.

Ha bármelyik szurkoló aggódott volna amiatt, hogy a Barcelonának az esti időpont helyett már délben játszania kell (a szikrázó napsütés és a 13 fokos hőmérséklet ideálisnak mondható), negyedóráig sem kellett izgulnia, Messiék ugyanis ennyi idő alatt lerendezték a fontos kérdéseket.

A 6. percben Andrés Iniesta mélységből gurította előre a labdát, amelyre lecsapott a rosszul helyezkedő védő mögül kimozduló Alexis Sánchez, és a kapuba lőtt. 1–0

A Barcelona Alexis Sánchez szezonbeli első bajnoki góljával szerzett vezetést, s hét perccel később Lionel Messi 35. bajnoki találatával növelte előnyét. A zseniálisan játszó Iniesta a Getafe büntetőterületére ívelte a labdát, a kapunak háttal álló Thiago lepöccintette Messinek, aki a bal alsó sarokba gurított. 2–0

A négyszeres aranylabdás a 13. percben sorozatban a 13. meccsén talált be a 13-as mezszámmal játszó Jordi Codina kapujába – a számmisztika szerelmesei azt sem hagyhatják ki, hogy 2013 van (kár, hogy nem egy órával később kezdődött a meccs, mert akkor 13 óra 13 perckor szerezte volna Messi ezt a gólt…).

Az argentin lelkesen játszott, de tőle szokatlan rontásokat is láthattunk. Előbb ollózó mozdulattal rúgott el a labda mellett, majd hat méterről rontott tiszta helyzetben: labdája a bal alsó saroknál a kapufát találta el. A félidő második felében örömjátékot mutatott be a Barca, de újabb gól nem esett a szünet előtt.

A második félidő elején folytatódott a góltermelés is, 13 perccel az újrakezdés után Jordi Alba jó ütemű passzt adott előre a bal oldalon kilépő David Villának, aki ugyanúgy robbant ki védője mögül, mint az első gólnál Sánchez, és ugyanolyan pontosan is fejezte be. A gólját a hüvelykujját szopva ünnepelte, jelezve, hogy a találatot 13 napja született fiának, Lucának ajánlja. 3–0

A Barcelona gólkülönbsége ezzel +50-re javult az idényben, rajta kívül csak a Real Madrid lőtt félszáznál több gólt.

A hajrában az Alexis helyére beállt Tello is betalált, Messi passza után a tizenhatoson kívülről tekert a bal alsó sarokba. 4–0

A végén Álvaro révén szépített a nagyobb helyzetét százszázalékosan kihasználó Getafe, de a Barcelonának erre is volt válasza, nem is egy, hanem kettő. Előbb Iniesta Messi passza után szép góllal tette fel a koronát a sziesztát megelőző teljesítményére, majd Gerard Piqué Thiago önzetlensége után beállította a 6–1-es végeredményt.