Megvan a Real Madrid első bajnoki győzelme

2012.09.02. 21:40
Cristiano Ronaldo két góllal adta meg a madridi mérkőzés alaphangját (Fotó: Reuters)
Először nyert a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2012–2013-as kiírásában a Real Madrid: a címvédő a harmadik fordulóban a Granadát győzte le három nullára hazai pályán. A fővárosiaknál Cristiano Ronaldo kétszer is betalált, a végeredményt Gonzalo Higuaín állította be.

A Real Madrid az első két körben mindössze egy pontot gyűjtött, így a blancóknak a Granada elleni hazai bajnoki volt a tökéletes lehetőség a javításra. José Mourinho együttese ennek szellemében aktívabban is kezdett a találkozón, az ötödik percben Cristiano Ronaldo szeretett volna az újonnan igazolt Luka Modrichoz sarkazni, ám pontatlan lett az átadás.

SZAVAZÁS

Megvédi-e bajnoki címét a 2012–2013-as szezonban a Real Madrid?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Granada csak kereste a labdát az első félidőben, Modric és Ronaldo is nagyon aktív volt, Tono kapusnak akadt bőven tennivalója.

A 26. percben José Callejón ugratta ki Cristiano Ronaldót a tizenhatoson belül a bal oldalon, a portugál csillag pedig szinte az alapvonalról kapura küldte a labdát, mely kellemetlenül pattogva a kapus lábai között utat talált a hálóba (1–0).

Az első félidő hátralévő részében még Karim Benzemának volt egy nagy ziccere: a francia válogatott támadó Marcelo zseniális kiugratásával lépett ki, majd át akarta emelni a kimozduló kapust, ám az oldalhálóba hullott a labda, így a szünetre maradt az egygólos hazai előny.

A fordulás után ismét jött Cristiano Ronaldo, és megszerezte 150. gólját a Real Madrid színeiben. A portugál első lövését még védte ugyan Tono, a duplázásnál azonban már tehetetlen volt a Granada kapusa (2–0).

A vendégek sorsa az 59. percben pecsételődött meg végleg, amikor Borja Gómez egy Ronaldóval szembeni szabálytalanság után megkapta második sárga lapját, így kiállította a játékvezető. Öt perccel később a portugál zseni fájdalmas arccal, sántikálva hagyta el a pályát.

A végeredményt a 75. percben a Ronaldót váltó Gonzalo Higuaín állította be, aki Benzema kiváló középre adását gurította öt méterről a vendégek kapujába (3–0).

A Real Madrid tehát már nem nyeretlen a Primera Divisiónban, a Granada ellenben három forduló után mindössze egy ponttal szerénykedik.

REAL MADRID–GRANADA 3–0

1. Mallorca 3 2 1 4–2 +2 7
2. Málaga 3 2 1 3–1 +2 7
2. Rayo Vallecano 3 2 1 3–1 +2 7
4. Barcelona 2 2 7–2 +5 6
5. Valladolid 3 2 1 3–2 +1 6
6. Deportivo La Coruna 3 1 2 6–4 +2 5
7. Sevilla 3 1 2 3–2 +1 5