La Liga: nehéz győzelmet aratott Mallorcán a Sevilla

CS. M.CS. M.
2019.12.21. 15:02
Éver Banega döntött (Fotó: AFP)
Az első osztályú spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójának első szombati összecsapásán azzal a céllal lépett pályára Mallorcán a Sevilla, hogy továbbra is közel maradjon az FC Barcelona, Real Madrid kettőshöz. Bár a gálafutball elmaradt, két rögzített helyzetnek köszönhetően fontos három pontot zsebeltek be a vendégek (0–2).

A hétközi el Clásico után a Real Madrid és az FC Barcelona is beérte meccsszámban a Sevillát, mely boldog lehetett a két gigász döntetlenjével, hiszen mindössze öt pontnyira került az első helytől. Ahhoz, hogy továbbra is versenyben maradjon a bajnoki címért, mindenképp győzelemre volt szüksége a kiesés ellen harcoló Mallorca otthonában, ennek megfelelően támadószellemben lépett pályára Juan Lopetegui együttese.

Az első játékrész első felében egyértelműen a Sevilla dominált, helyzeteket dolgozott ki, majd egy szöglet után Diego Carlos fejesével a vezetést is megszerezte a 20. percben (0–1). Ezt követően a Mallorca teljes mértékben átvette az irányítást, sőt a 44. percben Ante Budimir érkezett remekül a kapu elé, és egyenlített, ám a videóbíró használata után a játékvezető érvénytelenítette találatát, maradt a 0–1.

A második félidő sem indult könnyebben a sevillaiak számára, ám a 61. percben tizenegyeshez jutottak, miután a Mallorca épp kontrát indított volna, de Iddrisu Baba ellenfele lábára lépett a tizenhatoson belül. A büntetőt néhány perccel később Éver Banega értékesítette (0–2). A folytatásban a Mallorca érezhetően feladta a meccset, míg a Sevilla csak annyit adott ki magából, amennyi szükséges volt a győzelemhez.

SPANYOL LA LIGA

18. FORDULÓ
Valladolid–Valencia 1–1
(S. Guardiola 83., ill. Vallejo 94.)
KORÁBBAN
Villarreal–Getafe 1–0 (M. Gomez 52.)
FC Barcelona–Deportivo Alavés 4–1 (Griezmann 14., Arturo Vidal 45., Messi 69., L. Suárez 75. – 11-esből, ill. Pere Pons 56.)
Mallorca–Sevilla 0–2 (D. Carlos 20., Banega 63. – 11-esből)